امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۱۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63545
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهاب‌الدین غندالی، مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در نشست خبری که امروز ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهاب‌الدین غندالی، مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در نشست خبری که امروز در محل این صندوق برگزار شد، اظهار داشت: در تاریخ 7 خرداد 1374‌، قانون برنامه دوم توسعه کشور، مصوبه‌ای داشت که وزارت آموزش و پرورش را به تأسیس صندوق ذخیره فرهنگیان موظف می‌کرد.

وی ادامه داد: بر اساس آن مصوبه، تا 5 درصد از حقوق و مزایای فرهنگیان برای این موضوع در نظر گرفته می‌شود و دولت نیز معادل آن اعتبار را در بودجه منظور می‌کند.

غندالی به اهمیت ایجاد صندوق ذخیره فرهنگیان اشاره کرد و گفت: در آن زمان که این صندوق ایجاد شد، بنده مدیرکل آموزش و پرورش کرمان بودم و بحث این بود که اگر معلم بخواهد در کلاس درس بدون دغدغه فعالیت کند، باید دغدغه معیشتی نداشته باشد و بر این اساس تیم‌های کارشناسی تشکیل شد و تأسیس صندوق ذخیره فرهنگیان ایجاد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 1.21 درصد از حقوق و مزایای فرهنگیان به صندوق ذخیره واریز می‌شود، افزود: در حال بررسی هستیم که آیا «حق شغل» یا «حق شغل و شاغل» را به عنوان معیار برای پرداخت از سوی فرهنگیان عضو به صندوق در نظر بگیریم.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به اعضای هیئت امنای صندوق اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس قانون، وزیر آموزش و پرورش در برابر مجلس نسبت به صندوق ذخیره فرهنگیان پاسخگو است پس باید خود نسبت به انتخاب اعضای هیئت امنا اقدام کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 700 هزار بازنشسته آموزش و پرورش داریم، گفت: فرهنگیانی که عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند و بازنشسته می‌شوند، می‌توانند همچنان عضو صندوق بمانند و فرهنگیان بازنشسته هم می‌توانند عضو این صندوق شوند تنها فرق بازنشستگان فرهنگیان با شاغلین این است که بازنشسته‌ها سهم دولت را ندارند زیرا قانون فقط برای شاغلین، سهم دولت را پیش‌بینی کرده است.

غندالی تصریح کرد: سودآوری صندوق را می‌خواهیم به جدی برسانیم که در زندگی معلمان تأثیر داشته باشد و تنها برای زمانی که فرهنگیان بازنشسته می‌شوند، نباشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار