امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63546
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 37
  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، رضا عزتیان .امروز در نشست خبری هفته ملی سلامت مردان که در وزارت بهداشت برگزار شد، اشغال پست‌های کاری توسط ...

  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، رضا عزتیان .امروز در نشست خبری هفته ملی سلامت مردان که در وزارت بهداشت برگزار شد، اشغال پست‌های کاری توسط زنان را عاملی برای سوق‌دادن مردان به سمت شغل‌های پرخطر دانست.

وی گفت: بیماری‌های ناشی از کار به سرعت خود را نشان نمی‌دهند و منشاء آن در طولانی مدت مشخص می‌شود. به عنوان مثال اگر فردی به بیماری ریوی در محیط کار مبتلا شود نمی‌توان تشخیص داد که به دلیل گرد و غبار و آلودگی‌های محیطی بوده یا منشاء ژنتیکی و وراثتی دارد.

وی با اشاره به آخرین آمارهای سال 92 در مورد عوامل زیان‌آور در محیط‌های کاری، گفت: 20 درصد کارگاه‌ها با عامل زیان‌آور سر و صدا مواجه هستند، 36 درصد کارگاه‌ها حاوی ذرات گرد و غبار هستند و 36 درصد شاغلان با وضعیت نامناسب بدنی در محیط کار، کار می‌کنند.

عزتیان همچنین به این نکته اشاره کرد که این رقم مربوط به 63 درصد کارگاهایی است که شناسایی شده‌اند و برای آنکه بتوان پوشش بهتری برای محیط‌های کار داشت پیش‌بینی کرده‌ایم تا در سال 93 ، یک هزار آموزشگاه‌های بهداشت حرفه‌ای در سراسر کشور ایجاد شود.

وی افزود: طبق آمارهای ما معاینات دوره‌ای فقط در 46 درصد کارگاههای شناسایی شده انجام می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار