امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۹:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63547
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ نقی میرزاکریمی اظهار داشت: با توجه به کاهش حجم آب دریاچه سد لار با مدیریت امور نظارت بر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ نقی میرزاکریمی اظهار داشت: با توجه به کاهش حجم آب دریاچه سد لار با مدیریت امور نظارت بر بهره‌برداری و نگهداری سد لار مکاتبات و پیگیری‌های لازم صورت گرفته که حق آبه زیست محیطی به‌منظور پیشگیری از پیامدها و آسیب های زیست محیطی رعایت شود.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست پارک ملی لار افزود: دریاچه سد لار در داخل محدوده 28 هزار هکتاری پارک ملی لار قرار دارد و زیستگاه گونه نادر قزل آلای خال قرمز(گونه حمایت شده) است که نظارت بر حجم آب سد لار را با حساسیت و جدیت پیگیری می‌کنیم.

سرپرست پارک ملی لار ادامه داد: همچنین گزارشات مربوطه به منظور بازدید کارشناس آبزیان جهت بررسی وضعیت موجود به اداره کل متبوعه تقدیم شده و با دستور هادی حیدر زاده مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران، رئیس اداره طبیعی اداره کل به‌همراه کارشناسان مربوطه از دریاچه سد لار بازدید کرده‌‌اند و طی نامه‌ای معاون حفاظت و بهره‌برداری آب منطقه‌ای تهران از برنامه‌ریزی‌های لازم به منظور رعایت مسائل زیست محیطی در مخزن با در نظر گرفتن حجم ذخیره آب مخزن خبر داده‌اند.

میرزاکریمی در خاتمه اضافه کرد: هر ساله در اواخر پاییز تا اواسط فروردین بدلیل سرمای شدید سطح دریاچه  سد لار یخ زده و پوشیده از برف است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها