امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۲۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63549
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جشنواره خیرین مدرسه‌ساز آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران و افتتاح اولین ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جشنواره خیرین مدرسه‌ساز آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران و افتتاح اولین گلخانه خیرساز رشته کشت گیاهان آپارتمانی ویژه دانش‌آموزان استثنایی، صبح امروز با حضور علی‌اکبر مردانی مشاور رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، الهه راستگو عضو شورای شهر تهران، وجیه الله پرویزی رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران، هوشنگ میرشفیعی رئیس آموزش و پرورش منطقه 5 و جمعی از خیرین مدرسه‌ساز در مجتمع آموزشی محمدرضا ساریخانی برگزار شد.

وجیه‌الله پرویزی رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران در سخنانی اظهار داشت: در شهر تهران از سال 90، بیستمین مجمع خیرین مدرسه‌ساز را افتتاح کردیم و از ماه گذشته به مناطق برنامه داده شد تا جشنواره‌ای را برگزار کنند.

پرویزی به آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران اشاره کرد و افزود: به حدود 6 هزار دانش‌آموز با نیازهای ویژه مثل نیازهای حرکتی، جسمی و اختلالات حرکتی و یادگیری خدمت می‌کنیم و 1500 دانش‌آموز داریم که می‌توانند به صورت عادی تحصیل کنند که به آنها دانش‌آموزان تلفیقی می‌گویند.

وی گفت: در بحث خیرین به نظر می‌رسد باید در تمام حوزه‌ها یک وحدت رویه ایجاد شود که دغدغه اولیا را در طرح‌ها مشخص کردیم و به آن توجه می‌کنیم که یکی از دغدغه‌های آنها آینده شغلی فرزندانشان است.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران ادامه داد: هفت گروه از دانش‌آموزان با نیازهای ویژه را تحت پوشش قرار دادیم که هرکدام یک دنیا را به خود اختصاص می‌دهد، به طور مثال دانش‌آموزانی داریم که اگر یک شکلات از روی زمین بردارند باید به بیمارستان انتقال یابند.

وی با بیان امکانات خوب استان تهران افزود: یکی از استان‌هایی که تغذیه رایگان دارد استان تهران است و مرکز تخصصی نیز در شهر تهران قرار دارد و مردم به همین دلیل حاضر می‌شوند به تهران انتقال پیدا کنند تا فرزندانشان آینده شغلی خوبی داشته باشند.

پرویزی با بیان اینکه ارگان‌های مختلفی را در امر دانش‌آموزان استثنایی درگیر می‌کنیم، افزود: احساس می‌کنم باید آموزش و پرورش استثنایی معرفی شود و خیلی از اولیاء هستند که خرج درمان می‌دهند و تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند که برای نمونه می‌توان از دانش آموزان اوتیسم نام برد.

و به رشته های گویندگی و تایپ اشاره کرد و گفت:‌ باید حرفه‌های مختلفی را به دانش‌آموزان استثنایی آموزش دهیم تا شرمنده هیچ‌یک از دانش‌آموزان و اولیاء نباشیم و تلاش می‌کنیم و امیدوار هستیم سال آینده مجهزترین مرکز آموزش و پرورش استثنایی در سطح کشور را افتتاح کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار