امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63554
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، شاپور رستمی پیش از ظهر امروز در حاشیه نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر در بوشهر در جمع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، شاپور رستمی پیش از ظهر امروز در حاشیه نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر در بوشهر در جمع خبرنگاران گفت: جزیره خارگ از جمله حوزه‌های دارای پتانسیل بالا در امر گردشگری دریایی است که باید با توجه به پیشینه تاریخی و فرهنگی که دارد به آن با نگاه وسیع‌تری پرداخته شود و با این کار زمینه استفاده هرچه بهتر مسافرانی که به بوشهر سفر می‌کنند، فراهم شود.

وی ادامه داد: با مذاکراتی که با اداره بندر و کشتیرانی داشته‌ایم زمینه در اختیار گرفتن تعدادی کشتی فراهم شده و در این راستا باید بخش‌های خصوصی و دولتی را برای فعالیت در این زمینه فراهم کنیم.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر افزود: صنایع‌دستی که به نوعی معرفی‌کننده فرهنگ غنی بوشهر است باید با نگاه ویژه‌ای به آن پرداخته شود و فعالیت‌های که در این حوزه صورت می‌گیرد باید استمرار داشته باشد.

ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در مسیر جزیره شیف به گناوه

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر یادآور شد: در محدوده جزیره شیف و گناه با وجود مسیر 90 کیلومتری که در نوار ساحلی ایجاد شده باید با ایجاد زیرساخت‌های مناسب در این مسیر زمینه استفاده مسافران نوروزی از این مسیر فراهم شود.

این مسئول امنیت را از برترین شاخصه‌های شهر بوشهر برای حضور مسافران نوروزی دانست و گفت: با توجه به امنیت قابل توجهی که در استان بوشهر وجود دارد می‌توان از این پتانسیل مهم در جذب مسافر به استان استفاده بیشتری شود.

بخشداران به جاذبه‌های گردشگری روستاها توجه ویژه داشته باشند

رستمی افزود: در اطراف شهرها نیز جاذبه‌های گردشگر فراوانی وجود دارد که باید از لحاظ راهور، ایمنی و ساماندهی سرویس‌های بهداشتی به آن‌ها رسیدگی بیشتری شود تا از ظرفیت‌های اطراف شهرها نیز مسافران و همچنین ساکنان شهرهای استان بتوانند از ظرفیت‌های آن نهایت استفاده را ببرند.

معاون امور عمرانی استانداری بوشهر در ادامه به ضرورت پرداختن به جاذبه‌های گردشگری در روستاهای استان بوشهر اشاره کرد و گفت: بخشداران باید زمینه مناسب برای معرفی جاذبه‌های گردشگری موجود در روستاهای استان را فراهم کنند.

انتهای پیام/66006/م30/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها