امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63564
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، علی زاهدیان پیش از ظهر امروز در سومین جلسه داخلی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، علی زاهدیان پیش از ظهر امروز در سومین جلسه داخلی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان از برپایی 10 نمایشگاه صنایع دستی ‌در شهرستان‌های استان ‌خبر داد و اظهار داشت: این نمایشگاه‌ها در هشت شهرستان و در 200 غرفه چیده می‌شود.

وی زمان برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی را از تاریخ‌ اول تا‌ 12 فروردین ماه سال جدید عنوان کرد و افزود‌: این نمایشگاه‌ها در محل اماکن تاریخی شهرستان‌ها دایر می‌شوند. 

زاهدیان ابراز داشت: کرمان، بم، سیرجان، رفسنجان، راین، ماهان، جیرفت، بردسیر، شهداد‌، شهربابک و میمند‌ میزبان هنرمندان صنایع دستی در ایام نوروز هستند.

وی تصریح کرد:‌ هر ساله حضور هنرمندان صنایع دستی استان‌های دیگر را در نمایشگاه صنایع دستی استان شاهد بودیم که امیدواریم در دیگر شهرستان‌ها هم این حضور فراهم شود.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از برپایی کارگاه‌های تولید زنده صنایع دستی در محل گنجعلی‌خان کرمان خبر داد و گفت‌: این برنامه برای آشنایی هرچه بیشتر مسافران با صنایع دستی بومی استان اجرا می‌شود.

محمد‌حسین تجلی‌ معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز به آموزش جوانان هلال‌احمر به منظور راهنمایی مسافران اشاره کرد و افزود‌: این افراد به عنوان راهنمای گردشگری استان در مبادی شهرستان‌ها به فعالیت می‌پردازند.

وی تصریح کرد: راهنمایان مجرب گردشگری که از دانشگاه‌های مربوطه فارغ‌التحصیل شده‌اند نیز در اماکن تاریخی و مناطق گردشگری استان حضور دارند.

محمد جهانشاهی مدیر بازیابی و تبلیغات اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز به آماده‌سازی 65 پایگاه اطلاع‌رسانی به مسافران در ایام نوروز اشاره کرد و افزود‌:‌ 80 درصد این پایگاه‌ها ‌توسط نیروهای هلال‌احمر و مابقی نیز توسط راهنمایان گردشگری اداره کل اداره می‌شوند.

وی بیان داشت: استان کرمان در ایام نوروز‌ از 6‌ هزار راهنمای گردشگری بهره می‌برد که از این تعداد یک هزار و 500 راهنمای گردشگری اداره کل میراث فرهنگی هستند.

جهانشاهی به 12 گشت سیار در کل استان اشاره کرد و گفت‌: سه گشت سیار در مرکز استان به راهنمایی گردشگران و مسافران می‌پردازند.
انتهای پیام/2446/ل30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها