امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۷:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63576
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، یاسر قندهاری اظهار داشت: با توجه به وجود اقلیم متفاوت و توانمندی‎های گردشگری مناسب در این شهرستان و همچنین عبور زائران حرم رضوی، علی‎آبادکتول همچنان از توجه و امتیاز ویژه‎ای برخوردار است.

وی به آیین‎ها و سنت‎های بومی این شهرستان همچون موسیقی سنتی کتولی و رقص‎های محلی و لباس‎های محلی و همچنین غذاها و شیرینی‎های سنتی این شهرستان همچون ترشو (نوعی آش)، سلف خورشت، بابتو (نوعی شیرینی)، خاکی (نوعی تنقلات)، کندس او (عصاره میوه جنگلی کندس یا ازگیل وحشی)، ترشی آلو گاوی و... اشاره داشت که جذاب برای گردشگران بوده و می‎تواند به عنوان سوغات و رهاورد مناسبی برای گردشگران و مسافران این شهرستان باشد.

قندهاری همچنین به همکاری و تعامل مدیران برای خدمت‎رسانی مطلوب به مسافران و گردشگران در این شهرستان تاکید کرد و افزود: این استان در بحث جاذبه‎های گردشگری در کشور از جایگاه و رتبه خوبی برخوردار است و از استان‎های برتر در بحث خدمات‎دهی و گردشگری شناخته شده است.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان علی‎آبادکتول اذعان داشت: با توجه به ظرفیت‎های موجود در این استان و تلاش مدیران استانی و شهرستانی، امید می‎رود خدمت‎رسانی مطلوب به گردشگران و مسافران نوروزی ارائه شود.

علی‎آبادکتول با داشتن جاذبه‎های فرهنگی و گردشگری و طبیعت بکر و زیبا به عنوان بهشت اکوتوریسم گلستان شناخته شده که در فصل‎های مختلف سال از جمله نوروز گردشگران زیادی را به خود جذب می‎کند.
انتهای پیام/2307/خ/چ3000 
برچسب ها:
آخرین اخبار