امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6358
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۲
تعداد بازدید: 198
«یاسر حوریه»، عضو کمیته گفت‌وگو ملی و رئیس جمعیت دوستی سوریه‌ -‌ روسیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق ...

«یاسر حوریه»، عضو کمیته گفت‌وگو ملی و رئیس جمعیت دوستی سوریه‌ -‌ روسیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق گفت که دیدار «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه با همتای آمریکایی‌اش «جان کری» از حیث طرح قضایا و مسائلی که به بحران سوریه خدمت کند و موجب دستیابی به راه حل سیاسی برای حل این بحران براساس توافقنامه ژنو شود که رهبران سوریه بر آن توافق دارند، را باید مثبت ارزیابی کرد.

حوریه تاکید کرد: توافق برسر برگزاری کنفرانسی بین المللی که تمام طرف‌های درگیر در بحران سوریه در آن حضور داشته باشند را باید بیانگر رسیدن قدرت‌های بزرگ به این درک و دریافت دانست که راه حل سیاسی بهترین راه حل برای حفظ کشور سوریه و توقف اقدامات و فعالیت‌های مسلحانه و وارد شدن به روند سیاسی است که حکومت موقت مورد توافق برسر آن با توجه به اختیاراتی که به آن داده می‌شود، آن را هدایت و براساس آن آینده سیاسی سوریه را ترسیم خواهد کرد.

حوریه ادامه داد: ادامه اوضاع کنونی تنها بر درد و رنج و مصایب مردم سوریه خواهد افزود و منجر به گسترش دایره خشونت‌ها و افزایش حضور جهادی‌های تکفیری عضو القاعده در سوریه خواهد شد.

عضو کمیته گفت‌وگو ملی سوریه افزود: این توافق نظر با دیدگاه سوریه برای دستیابی به راه حل و موافقت پیشاپیش آن با قطعنامه ژنو و بندهای آن مطابقت و همخوانی دارد و آنچه هم اکنون مورد نظر است، اقدام سریع برای قانع کردن جریان‌ها و نیروهای معارض از هر طیفی چه در داخل و چه در خارج با این موضوع است که گزینه نظامی به سود آنها نبوده و تنها راه حل و گزینه سیاسی است که می‌تواند این بحران را به پایان برساند.

حوریه همچنین این توافق نظر را فرصتی مهم برای همه طرف‌ها به شمار آورد تا با همکاری با یکدیگر برای حفظ کشور سوریه و حمایت از مردم آن اقدام کنند و این باید تنها گزینه مورد نظر برای همه طرف‌ها باشد.

وی در ادامه افزود: هرکس ورود و پیوستن به روند سیاسی را مشروط به شروط پیشاپیش کند، در واقع درپی از بین بردن فرصت گفت‌وگو و مذاکره و عدم دستیابی به راه حل سیاسی است.

حوریه تاکید کرد که بدون تردید این افراد مسئول تمام مصایب و درد و رنج‌هایی خواهند بود که مردم سوریه با آن مواجه هستند، همچنین خرابی و ویرانی است که کشور با آن مواجه است و سلاحی است که به روی دولت برداشته می‌شود و چنین افرادی در این قضیه جز شکست و ناکامی راه نخواهند برد، به ویژه آنکه مردم سوریه هیچ‌گاه پذیرای تکفیری‌ها و سلفی‌ها نخواهند بود که تنها مجری طرح‌های القاعده در کشور سوریه هستند و درپی تحقق اهداف این سازمان تروریستی در سوریه می‌باشند.

وی خطاب به معارضان سوری گفت که اگر واقعا درپی حل بحران سوریه از طریق عقل و منطق هستند و مدعی هستند که می‌خواهند سوریه را به ساحل امن و امان سوق دهند، هم اکنون فرصت برای گفت‌وگو و مذاکره فراهم است.
انتهای پیام//ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها