امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63583
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،امیر محسن ضیایی در نشست رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور، گفت: نظام آموزش علوم پزشکی باید در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،امیر محسن ضیایی در نشست رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور، گفت: نظام آموزش علوم پزشکی باید در خدمت نظام سلامت باشد.

وی خلق منابع جدید، بهره‌وری بالا و عدم وابستگی به منابع عمومی را از برنامه‌های معاونت آموزشی اعلام کرد و بیان داشت: باید با اتخاذ راهکارهایی از جمله افزایش بهره‌وری، کمبود اعتبارات را جبران کنیم، زیرا 70 درصد اعتبارات این حوزه صرف حقوق اعضای هیئت علمی می شود.

ضیایی افزود: تعداد کل دانشجویان روند رو به رشد داشته و در طول پنج سال تحصیلی اخیر نزدیک به 41 درصد افزایش داشته است. همچنین در سال تحصیلی 92-91 سهم دانشجویان دکترای حرفه‌ای و تخصصی، فوق تخصصی و فلوشیپ از کل دانشجویان به 40 درصد رسیده است.

آماده بودن سند جغرافیایی آموزش پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت، در بخش دیگری از سخنان خود، از آماده بودن سند جغرافیایی آموزش پزشکی خبر داد و گفت: تدوین این سند به زودی نهایی و ابلاغ می شود.

وی از تعیین 10 سیاست اصلی آموزشی و تدوین 14 برنامه کوتاه مدت در بخش آموزش پزشکی و همچنین از واگذاری برخی امور آموزشی به دانشگاه های علوم پزشکی کشور خبر داد.

ضیایی پشتیبانی از برنامه‌های مصوب و نگاه به بخش آموزش به عنوان یک مأموریت اصلی دانشگاه - راهبری اکادمیک دانشگاه - اعتدال در تصمیم گیریها ،شایسته سالاری به خصوص در جایگاههای آکادمیک، سهیم کردن ذینفعان در آنها به عنوان یک سازمان آموزش پذیر را از جمله انتظارات از روسای دانشگاههای علوم پزشکی عنوان کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها