امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63587
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از مرکز اطلاع رسانی نیروی انتظامی در پی انتشار خبری با عنوان «آزادی 4 جوان مأمورنما با یک تکه کاغذ از کلانتری» ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از مرکز اطلاع رسانی نیروی انتظامی در پی انتشار خبری با عنوان «آزادی 4 جوان مأمورنما با یک تکه کاغذ از کلانتری» موضوع از سوی مبادی قانونی ذیربط بررسی و نتایج حاصله برای تنویر افکار عمومی به شرح ذیل اعلام می‌شود.

1- مأمورین نیروی انتظامی پس از تماس با مرکز فوریت‌های پلیس 110 با توجه به اهمیت موضوع اعلامی «غصب عناوین» به فوریت در محل حاضر و نسبت به بررسی موضوع اقدام نمودند.

2- در بررسی اولیه و اخذ و مشاهده مدارک هویتی راننده خودرو پژو 405 نوک مدادی، مشخص گردید وی کارمند یکی از سازمان‌های رسمی بوده و عنوان «غصب عناوین و مأمورنما» محرز نگردید.

3- با توجه به شکایات سرنشینان خودرو پراید طرفین به کلانتری 134 شهرک قدس (غرب)‌دلالت داده شدند و در حین بررسی تکمیلی، اوراق هویتی و مجوز استفاده از چراغ ال‌ای‌دی توسط راننده پژو 405 ارائه گردید «تکه کاغذ مورد نظر آن خبرگزاری؟...» که این برگه هیچ ارتباطی با آزادی این افراد نداشته است و متأسفانه در خبر آن خبرگزاری به راحتی به مأموران نیروی انتظامی تهمت زده شده است.

4- در بررسی بعدی مشخص شد که سرنشینان خودرو پژو 405 هیچ‌گونه وابستگی و خویشاوندی با کارکنان نیروی انتظامی نداشته‌اند و راننده خودرو پراید (آژانس) نیز صراحتا به عدم نسبت فامیلی اشاره می‌کند.

5- متأسفانه اظهارات راننده خودرو پراید که نسبت فامیلی با خبرنگار انتظامی آن رسانه دارد در اکثر موارد مقرون به صحت نبوده و در ارتباط با وقوع حادثه مقابل آژانس نیز حقیقت را بیان نداشته است زیرا بنا بر اظهارات خود وی موضوع جلوی درب منزل دوستش واقع در بلوار دریا اتفاق افتاده است.

6- راننده آژانس در بدو ورود به کلانتری با اصرار از عوامل 110 که در حال تنظیم گزارش بودند خواهان مختومه شدن و عدم پیگیری شکایت خود گردید و بر همین اساس طرفین با رضایت از کلانتری خارج شدند و تکه کاغذ مجوز خروج از کلانتری نبوده است.

7- نیروی انتظامی برای برخورد قاطع با افراد مأمورنما همچنان که فرماندهی نیروی انتظامی اعلام نموده‌اند اهتمام لازم دارند و کلیه مأموران و عوامل انتظامی ذیربط در قبال اینگونه افراد مسئولیت داشته و با قاطعیت و جدیت با آنان برخورد می‌نمایند. ضمن اینکه حضور به موقع مأموران کلانتری پس از تماس با مرکز 110 نیز تأکید بر این موضوع می‌باشد.
 
توضیح خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس:
 
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عین تاکید بر مسئولیت اجتماعی رسانه و تعهد نسبت به انعکاس مشکلات مردم، خبر مورد اشاره در جوابیه نیروی انتظامی را فاقد عنصر دقت ارزیابی می کند. 

خبر مذکور بر اساس اعتماد متعارف این رسانه به خبرنگار خود در حوزه انتظامی منتشر شده که به دلیل عدم رعایت اصول حرفه ای، با وی برخورد انضباطی صورت گرفت.
/انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها