امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63588
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حجت‌الاسلام علی محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در مراسم رونمایی از نخستین ارواق وقفی ساخت بیمارستان تخصصی ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حجت‌الاسلام علی محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در مراسم رونمایی از نخستین ارواق وقفی ساخت بیمارستان تخصصی سرطان که در محل سالن همایش‌های صدا و سیما در حال برگزاری است اظهار داشت: خداوند را شاکریم که در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی توفیق داد تا اوراق وقف که مقدمه‌ای برای اقتصاد مقاومتی، اقتصاد مردمی، اقتصاد مولد و اشتغال‌زا است را رونمایی کنیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه بر همین اساس تا پایان سال جاری این اوراق آماده و در اختیار خیرین و دلسوزان جامعه قرار داده می‌شود، افزود: اوراق وقف منحصر به موضوع خاصی نیست چرا که با جمع‌بندی و نظر کارشناسان نسبت به اولویت‌ها و نیازهای جامعه توجه شده است و بر همین اساس در مرحله نخست اولویت سلامت را مد نظر قرار داده‌ایم.

وی با اشاره به رونمایی از نخستین اوراق وقفی برای ساخت بیمارستان تخصصی سرطان اظهار داشت: هر چه نقص و عیب و بیماری برای انسان به وجود می‌آید از کوتاهی خود انسان‌ها است و هرچه دوا است از سمت خداوند متعال بوده است.

حجت‌الاسلام محمدی با بیان اینکه در صدد هستیم به نیت خیر خیران جامعه عمل بپوشانیم،‌اضافه کرد: توفیق انجام عمل خیر و پیشتاز بودن در امر خیر یک توفیق الهی است.

نماینده ولی‌فقیه در سازمان اوقاف همچنین اضافه کرد: امر خیر در حوزه سلامت، بهداشت و درمان باید همراه با شغل و رأفت باشد چرا که اهل خیر در امر خیر پیش‌قدم می‌شوند.

وی در ادامه ضمن قدردانی از مسئولان برای برگزاری چنین نشستی تقاضا کرد تا زمینه مشارکت هرچه بیشتر اصناف فراهم شود تا شاهد پیشتازی و رقابت در این خصوص باشیم.

وی بیان داشت: اصحاب وقف، رسانه، بهداشت و سلامت جامعه حوزه‌های علمیه، علما، روحانیون، اساتید دانشگاه، مدیران و مسئولان باید خود را در این طرح مسئول بدانند و پیش‌قدم شوند.

رئیس سازمان اوقاف با بیان اینکه وقف یکی از امور خیر است که قبل از اسلام در ادیان الهی وجود داشته است اظهار داشت:‌در زمان حیات پیامبر این امر الهی گسترش فراوان یافت و در چهارده قرن در جهان اسلام و تشیع این سرمایه خدمات اخلاقی، سیاسی،‌دینی، فرهنگی و درمانی به جامعه هدیه داده است.

وی با بیان اینکه بیماری‌های خاص هزینه درمان سنگینی دارد و عامل اضطراب برای بیمار و خانواده آن می‌شود، گفت: ما نمی‌توانیم نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشیم و با ایجاد اوراق وقف مردم را به این عمل خیر دعوت می‌کنیم.

وی در ادامه به وقفی که بیش از یازده قرن پیش توسط یک فرد خیراندیش صورت گرفته بود، اشاره کرد و گفت: هنوز عواید حاصل از این وقف ادامه دارد و پرونده این فرد خیراندیش پس از مرگش همچنان مفتوح است.

وی در پایان به سخنی از امام صادق(ع) اشاره کرد و گفت: امام صادق(ع) نیت و صدقه جاریه را پس از مرگ موجب مفتوح ماندن پرونده فرد خیراندیش دانسته‌اند و این امر را در کنار فرزند صالح موجب خیر و برکت شمرده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار