امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63593
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمید قبادی در خصوص برگزاری سومین جشنواره مد و لباس گفت: در این جشنواره تنها به بخش کوچک و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمید قبادی در خصوص برگزاری سومین جشنواره مد و لباس گفت: در این جشنواره تنها به بخش کوچک و مشخصی از حوزه پوشاک توجه نکرده بلکه در پی افزایش سطح تعامل با همه بخش‌های حوزه مد و لباس هستیم.

وی ادامه داد: چرخه طراحی، صنعت، تولید و توزیع مد و لباس گرچه قدمتی طولانی دارد اما چون سالخورده ای است که به تازگی عزم راه رفتن در پیش گرفته و در این بین نیاز به همدلی و همیاری همه بخش‌ها دارد.

دبیر سومین جشنواره مد و لباس فجر افزود: تلاش داریم با ایجاد زمینه مناسب برای طراحان و تولید کنندگان، افزایش ارتباط میان این دو قطب اصلی را شاهد باشیم و در این راه حمایت‌های لازم را از از تولیدکنندگانی که به تولید انبوه آثار طراحان برگزیده کشور می‌پردازند را انجام می دهیم.

قبادی در پایان تصریح کرد: مسیر روشنی را برای مد و لباس کشور در کار گروه ساماندهی مد و لباس ترسیم کرده ایم که البته علاوه بر تلاش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیاز به همکاری جدی بسیاری از نهادهای فرهنگی و اقتصادی کشور نیز دیده می شود.

برگزاری 16 نشست و کارگاه علمی در سومین جشنواره مد و لباس فجر

سومین جشنواره مد و لباس فجر در طی روزهای برگزاری هر روز میزبان یک نشست علمی و یک کارگاه آموزشی برای علاقه مندان و پژوهشگران حوزه مد و لباس خواهد بود.

این در حالی است که حضور در این کارگاه‌ها و نشست‌ها برای عموم مردم و همچنین دانشجویان طراحی پارچه و لباس رایگان بوده و مستلزم پرداخت هیچ وجهی نخواهد بود.

بر اساس این گزارش، حاضران در این کارگاه های آموزشی می توانند پس از شرکت در این کارگاه ها به شکل رایگان، مدرک "گذر مهارت" سازمان فنی حرفه ای استان تهران را نیز دریافت کنند.

همچنین در نشست هایی که همه روزه در طول برگزاری جشنواره برگزار می شود اساسی ترین مباحث حوزه طراحی لباس و مد بررسی شده و مشکلات این حوزه توسط کارشناسان آسیب شناسی خواهد شد.

تجلیل از 10 تولید کننده و توزیع کننده برتر پوشاک کشور

حمید رضا یوسفی فر، مدیر بخش اصناف (پوشاک) سومین جشنواره مد و لباس فجر از تقدیر 10 تولید کننده و توزیع کنندi برتر حوزه پوشاک در این دوره از جشنواره خبر داد.

وی  با اعلام این خبر افزود: در این دوره 5 تولید کننده و 5 توزیع کننده برتر کشور به تفکیک هر بخش از سوی سومین جشنواره مد و لباس فجر نورد قدردانی قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: بررسی واحد های تولیدی و توزیعی توسط هیات کارشناسی اتحادیه پوشاک کشوری و همچنین مسئولان سومین جشنواره مد و لباس فجر انتخاب می‌شوند.

به گفته یوسفی فر شاخص‌هایی چون: سابقه فعالیت، مشتری مداری، رعایت حقوق مصرف کنندگان، خدمات پس از فروش، به روز بودن کالاها برای هر فصل، توجه به طرح‌های ارزشمند ایرانی و اسلامی از جمله معیارهای انتخاب واحدهای برتر است.

یوسفی فر تصریح کرد: همچنین در این بین از تولیدکننده‌ای که بیشترین جذب طراحان لباس را داشته و همچنین تولید کننده‌ای بیشترین تولید انبوه آثار طراحان ایرانی را در کارنامه خود دارد، مورد قدردانی قرار می گیرد.

نمایش لباس اقوام مختلف ایرانی در سومین جشنواره مد و لباس فجر

نمایش پوشش محلی و اقوام و نواحی مختلف کشور از مهم ترین برنامه‌های بخش استانی سومین جشنواره مد و لباس فجر است.

در این دوره از جشنواره مقرر شده تا ادارات کل ارشاد استان های کشور که در جشنواره حضور می‌یابند، علاوه بر نمایش آثار تازه طراحان لباس هر استان، بخشی را نیز به نمایش لباس اقوام و نواحی مختلف جشنواره اختصاص دهند.

بر اساس این گزارش، لباس ایرانی از دیرباز به عنوان یکی از شاخص های فرهنگی این سرزمین مطرح بوده و از قدمت زیادی در حوزه هویت شناسی کشور برخوردار است.

همچنین تنوع و گستردگی انواع پوشش در اقوام و نواحی مختلف، ضرورت نمایش لباس اقوام و نواحی مختلف را برای علاقه مندان حوزه مد و لباس ایجاد کرده است.

این در حالی است که تاکنون 17 استان به شکل قطعی در سومین جشنواره مد و لباس فجر حاضر خواهند بود و تازه ترین تولیدات و طراحی های استان خود را به نمایش می گذارند.

همچنین فعال شدن حوزه مد و لباس در کشور در سال های اخیر موجب شده تا هر استان یک کارشناس حوزه مد و لباس را برای تعامل با هنرمندان مد و لباس و همچنین واحد های تولیدی، معرفی کند.

سومین جشنواره مد و لباس فجر 15 تا 25 اسفند در تالار وحدت تهران برگزار می شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار