امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6360
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۲
تعداد بازدید: 131
«حسن الستری»، خبرنگار و فعال بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت که موضع ضعیف نظام آل خلیفه در مخالفت با ...

«حسن الستری»، خبرنگار و فعال بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت که موضع ضعیف نظام آل خلیفه در مخالفت با دخالت سفیر آمریکا در امور بحرین و همچنین موضع ضعیف‌تر از آن از سوی آمریکا، در کنار سکوت نمایندگان پارلمان بحرین را باید بخشی از ضعف و ناتوانی حکومت بحرین به شمار آورد.

این خبرنگار و فعال بحرینی در ادامه افزود: منازعات بین المللی و نشست‌ها و دیدارهایی که در این ارتباط برگزار می‌شود، همه بیانگر این امر هستند که سازش منطقه‌ای بی‌تردید در راه است و بحرین از آنجا که بخشی از منطقه است، حکومت بحرین به خوبی می‌داند که هر سازشی در منطقه صورت گیرد، بازتاب‌های آن بر بحرین اجتناب ناپذیر است.

الستری تاکید کرد که حکومت درحال حاضر شدیدترین فشارها را از طریق تصویب قوانین ظالمانه اعمال و سیاست‌های سرکوبگرانه خود علیه فعالان بحرینی را به شدت افزایش داده است و این بیانگر این امر است که نظام در بحران بزرگی قرار داشته و با ناکامی سیاسی بزرگ‌تری مواجه است.

وی تاکید کرد: هنگامی‌که حکومت بحرین از ایران درخواست دخالت برای حل بحران و گفت‌وگوی مخفیانه با معارضان می‌کند و پس از این رسوایی این افتضاح را انکار می‌کند، بیانگر ناکامی و شکست در داخل است.

الستری در ادامه افزود: حکومت بحرین از آمریکا بیم و هراس دارد که در همان حال که خواهان عدم دخالت سفیر آمریکا در امور بحرین می‌شود، در همان حال التزام و تعهد خود به دستورات و اوامر آن را اعلام و از بزرگ‌ترین مانور آنها در خلیج فارس استقبال می‌کند.

این فعال و خبرنگار بحرینی با توصیف اینکه حکومت بحرین ابزاری در دست آمریکاست که هرگونه بخواهد آن را اداره می‌کند، گفت: هرقدر هم سرکوبگری‌های حکومت‌ها افزایش یابد باز مردم به انقلاب و قیام خود ادامه می‌دهند و بدون تردید آنها پیروز عرصه رویارویی حکومت‌ و مردم خواهند بود.

الستری تاکید کرد که جایگاه و موضع مردم بحرین در منطقه بسیار عالی و خوب است و تشدید فشارهای حکومت تنها دلیل ضعف و ناکامی سیاسی آن است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار