امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63601
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، حزب التحریر افغانستان امروز (دوشنبه) با انتشار اطلاعیه‎ای موضع حزب اسلامی به ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، حزب التحریر افغانستان امروز (دوشنبه) با انتشار اطلاعیه‎ای موضع حزب اسلامی به رهبری «گلبدین حکمتیار» را به دلیل شرکت در انتخابات ریاست جمهوری محکوم کرد.

بر اساس این اطلاعیه، گلبدین حکمتیار با معرفی نماینده برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، ارزش‎های جهاد را از بین برده و تسلیم به خواست‎های خارجی‎ها شده است.

چند روز پیش حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار حمایتش را از کاندیداتوری «قطب الدین هلال» در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان و یکی از اعضای ارشد این حزب اعلام کرده است.

در ادامه اطلاعیه حزب التحریر آمده است که اگر حزب اسلامی، دولت کنونی افغانستان را مشروع می‎دانست، پس چرا در 13 سال گذشته در برابر آن جنگیده است.

به باور این حزب عملکردهای اخیر حزب اسلامی به نفع نظامیان غربی در افغانستان است.

حزب التحریر افزوده است که این کار حزب اسلامی نشان می‎دهد که توانایی تصمیم‌گیری درست را ندارد و از دولت و سازمان اطلاعات ارتش پاکستان دستور می‎‌گیرد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: وقتی که آمریکا کوشش کرد تا استراتژی خود را در منطقه از جنگ به صلح تغییر دهد، بنابراین قضیه افغانستان را از طریق دولت‎های دست نشانده خود می‌خواهد در منطقه حل کند.

به اعتقاد حزب التحریر، آمریکا برای رسیدن به این هدف یک بار دیگر رقابت‎های پاکستان و هند را در صحنه سیاسی افغانستان به اوج رساند بنابراین موضع‌گیری اخیر رهبر حزب اسلامی افغانستان، مانور سیاسی پاکستان علیه هند است.

با این حال مقام‏‎های افغان از حضور حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان استقبال کرده و آن را گام مثبتی در راستای آغاز گفت‎وگوهای صلح با این حزب عنوان کرده‎اند.

با آن که حزب التحریر با انتشار این اطلاعیه واکنش شدیدی به عملکرد اخیر حزب اسلامی نشان داده است، اما حزب اسلامی تاکنون هیچ واکنشی نشان نداده است.

حزب التحریر یکی از احزاب تندرو در افغانستان است که نفوذ قابل ملاحظه‌ای در بین مردم افغانستان ندارد و تاکنون فعالیت نظامی در این کشور نداشته است. همچنین این حزب در افغانستان رسمیت ندارد و اکثر فعالیت‎های خود را از طریق انتشار اطلاعیه‎ به رسانه‎ها و پخش شب‌نامه انجام می‎دهد.

رهبر حزب التحریر تاکنون در افغانستان مشخص نشده و بر اساس برخی از گزارش‎ها این حزب چندی پیش در تلاش برای عضوگیری از بین اساتید دانشگاه‎ها و دانشجویان بوده است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار