امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63606
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سنگاپور راه‌ها و زمینه‌های توسعه مناسبات دوجانبه در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سنگاپور راه‌ها و زمینه‌های توسعه مناسبات دوجانبه در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

محمدجواد ظریف و کی‌ شانمو گام روز دوشنبه در تهران با توجه به فضای جدید در جامعه بین‌المللی و اراده سیاسی موجود در دو کشور ابراز امیدواری کردند زمینه‌های همکاری دو کشور در کلیه حوزه‌ها بیش از پیش گسترش یابد.

ظریف در این دیدار با اشاره به سیاست تعامل سازنده دولت و تدبیر و امید، رایزنی‌های سیاسی مستمر تهران - سنگاپور را خاطرنشان ساخت و ابراز امیدواری کرد که سفر همتای سنگاپوری وی به ایران نتایج سازنده‌ای در جهت توسعه روابط دو کشور به دنبال داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه ایران و سنگاپور می‌توانند در موضوعات مختلفی در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و همکاری‌ها را گسترش دهند ضرورت ایجاد تسهیلات لازم برای فعال‌تر شدن بخش‌های خصوصی دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

همکاری‌های پارلمانی و فرهنگی از دیگر محورهایی بود که مورد تاکید ظریف در این دیدار قرار گرفت و وی از افزایش سطح تبادلات و همکاری‌های فرهنگی از جمله در زمینه آموزشی، گردشگری و همکاری‌ موزه‌های دو کشور استقبال کرد.

ظریف همچنین با اشاره به جایگاه سنگاپور در اتحادیه آسه‌آن آمادگی کشورمان را برای همکاری دوجانبه با آسه‌‌آن اعلام و همکاری بین اکو و آس‌آن را نیز مهم توصیف کرد.

وزیر امور خارجه سنگاپور در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران و با اشاره به همکاری‌های خوب دو کشور در عرصه‌های سیاسی و بین‌المللی ابراز امیدواری کرد با ادامه مذاکرات ایران و کشورهای 1+5 دو طرف به یک توافق جامع دست یابند.

وی با اشاره به اینکه ایران و سنگاپور از ظرفیت‌های اقتصادی بالقوه فراوانی برخوردارند که باید زمینه‌های بهره‌برداری از آنها فراهم شود علاقمندی شرکت‌های سنگاپوری برای همکاری با ایران را مورد اشاره قرار داد.

کی شانمو گام با اشاره به تاریخ و فرهنگ غنی ایران بر علاقمندی سنگاپور برای توسعه مبادلات و همکاری‌های فرهنگی و گردشگری و نیز همکاری‌های پارلمانی بین دو کشور تاکید و سفر آتی رئیس پارلمان سنگاپور به ایران را یادآور شد.

وی با اشاره به اینکه اعضای اتحادیه آسه‌آن نیز علاقمند به همکاری با جمهوری اسلامی ایران هستند، آمادگی کشورش را برای ایفای نقش پل ارتباطی بین آسه‌آن و ایران اعلام کرد.

وزیر امور خارجه سنگاپور از ظریف رسما برای سفر به کشورش دعوت به عمل آورد.

در این دیدار همچنین طرفین ضمن بررسی و تشریح آخرین تحولات جاری در مناطق خاورمیانه، خلیج فارس و شرق آسیا نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود را بیان کردند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار