امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63622
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 64
به گزارش فارس به نقل پایگاه خبری «الوطن» مصر، «یاسر القاضی» نماینده سابق مجلس الشعب (پارلمان) با بیان اینکه استعفای کابینه «ببلاوی» به توصیه برخی از ...

به گزارش فارس به نقل پایگاه خبری «الوطن» مصر، «یاسر القاضی» نماینده سابق مجلس الشعب (پارلمان) با بیان اینکه استعفای کابینه «ببلاوی» به توصیه برخی از منابع امنیتی و سیاسی صورت گرفته در تشریح علت این اقدام دولت انتقالی قاهره افزود: (گزارش‌های منابع امنیتی و سیاسی) حاکی از آن است که برخی کشورهای خارجی در بعضی از وزرای دولت ببلاوی نفوذ کرده و در نتیجه به مثابه تهدیدی برای امنیت ملی بودند. علاوه بر این نباید از اختلافات بین وزرای دولت و نخست وزیر درباره سیاست‌های مالی غافل شویم.

وی طی سخنانی با بیان اینکه دولت ببلاوی ماهیت این مرحله را درک نکرده به عدم وجود طرح‌ها و برنامه‌هایی برای اجرای اولویت‌های مورد نیاز در این مرحله و همچنین عدم اجرای راه‌حل‌های واقعی برای بهبود اوضاع امنیتی و اقتصادی مصر از سوی کابینه قاهره پرداخت و افزود: این دولت عملکرد خوبی نداشته که از استعفایش ابراز تاسف خورده شود. مرحله انتقالی نیازمند به کار گیری همه تلاش‌ها و توافق حقیقی است. تحقق این امر از طریق یک دولت توانا که قادر است وطن را با استفاده از راه‌ حل‌های غیر سنتی از بحران خارج کند، امکان پذیر است.

دولت حازم الببلاوی نخست‌وزیر مصر امروز در اقدامی غیرمنتظره استعفا کرد و تا انتخاب نخست وزیر جدید مامور کابینه پیشبرد امور شد.

پیش از این منابع خبری اعلام کرده بودند که «ابراهیم محلب» مأمور تشکیل کابینه شده است، خبری که بلافاصله از سوی وی رد شد

محلب اعلام کرد که که هنوز حکمی رسمی در این زمینه دریافت نکرده و این موضوع به صورت رسمی به وی ابلاغ نشده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار