امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63624
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان با «برهان حمیدو» رئیس مجلس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان با «برهان حمیدو» رئیس مجلس کومور در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران راهبرد خود را توجه ویژه به آفریقا قرار داده است، توسعه مناسبات با کشورهای آفریقایی را مورد تأکید و اهتمام رئیس جمهور کشورمان دانست و افزود: مشترکات فراوانی در همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه کومور وجود دارد که در این رابطه موضع مشترک دو کشور در زمینه فلسطین و مردم مظلوم آن قابل تقدیر است.

امیرعبداللهیان ضمن تأکید بر لزوم توسعه کومور و استقلال بیشتر کشورهای آفریقایی، بر لزوم مبارزه با پدیده شوم افراط گرایی اسلامی در سراسر جهان تأکید و همکاری‌ دولت‌های اسلامی، خصوصا در آفریقا را لازمه این امر دانست.

رئیس مجلس کومور که به منظور شرکت در اجلاس بین‌المجالس اسلامی به تهران سفر کرده، با قدردانی از مدیریت و میزبانی خوب این اجلاس افزود: وجود ثبات، پاسداری و توسعه‌ای که جمهوری اسلامی ایران ظرف سال‌های گذشته به دست آورده، بسیار قابل توجه و مثال زدنی است.

وی با ابراز اینکه مردم مسلمان کومور پیوندهای زیادی با ملت ایران دارند و با اشاره به پیوند عمیق تاریخی بین مردم کومور و شیرازی‌ها خواستار همکاری و مساعدت ایران در زمینه‌های علمی، آموزشی و فنی به کومور شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار