امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63629
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری انگلیسی رویترز در یک گزارش اختصاصی مدعی شده عراق با ایران پیمانی برای خرید سلاح از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری انگلیسی رویترز در یک گزارش اختصاصی مدعی شده عراق با ایران پیمانی برای خرید سلاح از این کشور امضا کرده است.
طبق این گزارش، مبلغ این قرارداد 195 میلیون دلار است و در اواخر ماه نوامبر، چند هفته پس از بازگشت نوری المالکی، نخست وزیر عراق از واشنگتن منعقد شده است.
این خبرگزاری انگلیسی مدعی شده بر اساس سندی که به رویت خبرنگارش رسیده ۶ عدد از این ۸ قرارداد به امضای سازمان صنایع دفاعی ایران رسیده و بر اساس آن ایران متعهد شده سلاح‌های سبک و نیمه‌سنگین، خمپاره‌انداز و مهمات تانک در اختیار عراق قرار دهد.
برخی در واشنگتن از اینکه سلاح‌های حساس ساخت واشنگتن به کشورش که روابط بسیار نزدیکی با ایران دارد، خشمگین هستند. در همین میان، چندین نماینده پارلمان عراق علت اینکه نوری المالکی این قرارداد را امضا کرده این بوده که از تأخیر در دریافت سلاح از سوی واشنگتن خسته شده است.
یک سخنگوی نخست وزیر عراق ضمن اینکه هیچ خرید و فروش تسلیحات بین ایران و عراق را تأیید نکرده گفته چنین پیمانی با توجه به مشکلات امنیتی فعلی عراق قابل درک است.
این سخنگو که علی موساوی نام دارد گفت: «ما در حال آغاز نبردی علیه تروریسم هستیم و می‌خواهیم در این جنگ پیروز شویم. هیچ چیز ما را از خرید سلاح و مهمات از گروه‌های مختلف باز نمی‌دارد و ما تنها با مهمات است که می‌توانیم با تروریست‌ها بجنگیم.»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها