امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63635
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 116
به گزارش فارس، «میثم امرودی» مشاور شهردار و قائم مقام معاونت اجتماعی شهرداری تهران وهیئت همراه که به دعوت سازمان بهداشت جهانی (WHO) قرار بود در ...

به گزارش فارس، «میثم امرودی» مشاور شهردار و قائم مقام معاونت اجتماعی شهرداری تهران وهیئت همراه که به دعوت سازمان بهداشت جهانی (WHO) قرار بود در کنفرانس دو روزه که با حمایت همسر حاکم دبی و با همکاری دفتر منطقه‌ای خاورمیانه سازمان بهداشت جهانی شرکت کرده و سخنرانی کنند، به دلیل خودداری دولت امارات از صدور ویزا، از ورود آنها به دبی جلوگیری به عمل آمد.

این کنفرانس جهانی درباره روش‌های تقویت فعالیت‌های جسمانی برگزار شده و از بسیاری از نهادهای عمومی و بهداشتی کشورهای خاورمیانه برای حضور در این نشست دعوت شده است.

نماینده شهرداری تهران دراین اجلاس قرار بود براساس دستور العمل برنامه این کنفرانس بین‌المللی امروز ساعت 12و 10 دقیقه به وقت محلی در این اجلاس سخنرانی کند.

عنوان سخنرانی حجت الاسلام امرودی «فعالیت رایگان بدنی به مثابه یک حق عمومی» بوده است و بر این اساس قرار بود به این کنفرانس پیشنهاد کند تجربه موفق شهرداری تهران در تمام شهرهای جهان به اجرا درآید.

بنابر این گزارش، یک ساعت مانده به پرواز هیات ایرانی از سوی دفتر نمایندگی سازمان بهداشت جهانی در تهران اطلاع داده شد که دولت امارات با صدور ویزا مخالفت کرده است و در نتیجه هیات ایرانی از سفر به این اجلاس و طرح پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران باز ماند.

پیش از این نیز دولت امارات متحده عربی صدها تن از ایرانیان مقیم این کشور را از ادامه اقامت در این کشور همسایه جلوگیری کرده و یا به بهانه‌های مختلف از ورود ایرانیان برای شرکت در کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌های بین المللی خودداری کرده است.

این اقدامات همچنین طی سال های گذشته در دیگر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس همچون عربستان سعودی، کویت و بحرین و قطر نیز تکرار شده است که می توان به اخراج "میثم امرودی" که پیش تر سرپرست مدارس جمهوری اسلامی ایران در کویت بوده است و بسیاری از تجار و بازرگانان صاحب نام، اشاره کرد. این اقدامات باعث شده است تا هزاران ایرانی مقیم در کشورهای حاشیه خلیج فارس، این کشورها را ترک کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها