امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63643
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از «الیوم السابع»، منابع آگاه از انعقاد جلسه‌ای با حضور «عدلی منصور» رئیس جمهور موقت مصر و «ابراهیم محلب» در ساختمان ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از «الیوم السابع»، منابع آگاه از انعقاد جلسه‌ای با حضور «عدلی منصور» رئیس جمهور موقت مصر و «ابراهیم محلب» در ساختمان اداره سرمایه گذاری خبر دادند و با تاکید بر اینکه این جلسه هم اکنون در حال برگزاری است، هدف از برگزاری این نشست را مامور کردن محلب برای تشکیل کابینه اعلام کردند.

این گزارش حاکی است که «یحیی الشاذلی» استاد بیماری‌های کبد نامزد تصدی پست وزارت بهداشت در کابینه آینده مصر است. این منابع تاکید کردند که بسیاری از پست‌های وزارتی در دولت جدید ادغام خواهند شد.

منابع آگاه همچنین تاکید کردند که ژنرال «عبدالفتاح السیسی» در سمت فعلی خود به عنوان وزیر دفاع ابقا خواهد شد ولی بعد از طرح قانون انتخابات، به منظور کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری استعفا خواهد داد.

حازم الببلاوی با حضور در نشستی خبری که به صورت مستقیم از رسانه‌های پخش شده خبر استعفای دولت را تأیید کرد و افزود:اعضای کابینه همه تلاش خود را برای خارج کردن مصر از بحران به کار گرفته بودند.

وی تأکید کرد که خطرات فراوانی کشور را تهدید می‌کند و اکنون زمان منافع شخصی نیست و این دولت تحت نظارت مردمی است که از آن حمایت می‌کند. ببلاوی تأکید کرد که مسیر طولانی در ساخت کشوری دموکراتیک طی کرده‌‌ایم.

ابراهیم رشیدی محلب محمد متولد سال 1949 میلادی و دارای مدرک مهندسی از دانشگاه قاهره است و ریاست شرکت «المقاولون العرب» یکی از شرکت‌های پیشتاز در عرصه ساخت و ساز در خاورمیانه را به عهده دارد.

وی وزیر اسکان و توسعه عمرانی در دولت حازم ببلاوی بوده است.با وجود اینکه پیش از این گزارش‌هایی درباره احتمال تعدیل در کابینه دولت به منظور فراهم کردن شرایط برای حضور السیسی در انتخابات مطرح شده بود اما هنوز جزئیاتی درباره دلیل استعفای دولت ارائه نشده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها