امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63659
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 64
سیاوش حقیقی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، در خصوص فیلم جدید خود گفت: پس از «تابستان طولانی» که سال گذشته در جشنواره فجر به نمایش در آمد به ...

سیاوش حقیقی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، در خصوص فیلم جدید خود گفت: پس از «تابستان طولانی» که سال گذشته در جشنواره فجر به نمایش در آمد به دنبال طرحی متفاوت بودم که بتواند با مردم عام نیز ارتباط برقرار کند و طرحی ظنر با دستمایه فوتبال و جام جهانی آماده ساخت دارم.

وی افزود:سوژه فیلم متعلق به خودم هست و با اصطلاح و شوخی از مردم شریف آبادان که میگن برزیل جزوی از آبادان بوده که در اثر یک زلزله از آبادان جدا شده گرفته شده و برای کارگردانی آن به دنبال استفاده از یکی از کارگردانان خوب سینمای ایران هستیم که به منطقه خوزستان و آبادان عرق داشته باشند.

این تهیه‌کننده سینما ادامه داد: با توجه به اینکه قصه این فیلم در منطقه خوزستان می‌گذرد و فضای بسیار متفاوتی دارد امیدواریم حمایت‌های لازم از سوی نهادهای استانی از این فیلم صورت گیرد تا بتوانیم هرچه زودتر وارد مرحله پیش تولید و تولید شویم.

حقیقی در ادامه با اشاره به ارزیابی وضعیت امروز سینمای ایارن اظهار داشت: در حال حاضر مهمترین مشکل سینمای کشور قصه گویی است و سینما ما نیازمند داشتن فیلم نامه ها و داستانهای جذاب است که متاسفانه امسال در فیلم ها شاهد چنین اتفاقی نبودیم، همچنین در سینما ایران یک جریان روشنفکری به وجود آمده است که مخاطب را از سینما می‌گیرد.

وی در خاتمه اظهار داشت:اگر فیلم ساز برخاسته از درون جامعه باشد موفق است اما نیاز نیست تا حد فیلم های امروزی هم مضمون های تلخی داشته یاشیم زیرا فیلم سازان باید یه جامعه امید دهند و سعی کنند در کنار بیان مشکلات اجتماعی راه حل هایی برای این معضلات در فیلم ارائه دهد و اگر چنین فیلم های خوب و امید بخشی وارد سینما شود قطعا مخاطبان در مقابل سینما صف میکشند اما معضل اصلی ما این است که فیلم سازی کشور هنوز به جایگاهی نرسیده است که در تعریف فیلم اجتماعی راه کار ارائه دهد وبتواند تاثیر گذار باشد اما امیدواریم هرچه زودتر شاهد این اتفاق باشیم.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها