امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63662
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، به نقل از منابع خبری مصر، دکتر عباس شومان، نماینده و معاون شیخ الازهر با بیان اینکه احمد الطیب از همه مسئولان الازهر ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، به نقل از منابع خبری مصر، دکتر عباس شومان، نماینده و معاون شیخ الازهر با بیان اینکه احمد الطیب از همه مسئولان الازهر خواسته است که در حمایت از تمامی مسلمانان جهان اقدام کنند و اهتمامی به دشمنی‌ها و جنایت‌ها در حق مسلمانان چون مسلمانان آفریقای مرکزی و میانمار داشته باشند.

وی با بیان اینکه الازهر وظیفه خود را در قبال مسلمانان انجام می‌دهد، افزود: الازهر خدماتی انسانی و برگرفته از تعالیم اسلامی مبنی بر گسترش صلح و دوستی نیز به غیرمسلمانان داشته است.

شومان خواستار احضار سفرای کشورهایی شد که در آنجا به مسلمانان ظلم می‌شود و تصریح کرد: باید آنچه در فلسطین، میانمار، آفریقای مرکزی رخ می‌دهد محکوم شود و اقداماتی جدی صورت بگیرد که منجر به توقف خشونت‌ها شود.

معاون شیخ الازهر با بیان اینکه دولت‌های اسلامی دارای عناصر قدرت هستند، افزود: البته کشورهای اسلامی به این عناصر آشنا نیستند و باعث شده استعمارگران به آنها دستور دهند و آنها را به مشکلات داخلی مشغول دارند که باید بر این امر فائق آمده و با مسائل حیاتی و سرنوشت‌ساز خود از جایگاه قدرت اسلامی برخورد کنیم.

وی همچنین با اشاره به شبکه تلویزیونی «الازهر» که قرار است به زودی از ماهواره‌ها پخش شود، گفت: این شبکه تلویزیونی تنها یک شبکه دینی نیست بلکه تلاش خواهیم کرد تا از طریق مباحث شرعی درباره مسائل مختلف جهان اسلام را ارائه داده و مشکلات امت اسلامی را با روش‌های آموزش تدریجی رفع کنیم.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها