امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63691
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این نشست که به دعوت رییس بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دهلی برگزار شد محمد عظیمی ضمن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این نشست که به دعوت رییس بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دهلی برگزار شد محمد عظیمی ضمن ارایه برخی تعاریف از فرهنگ و تعیین اصول و روش‌های تعامل فرهنگی با توجه به مشترکات فرهنگی بین دو کشور بر آمادگی موسسه برای تقویت و توسعه مبادلات فرهنگی تاکید کرد.

وی در ادامه عنوان کرد از آنجائی که یکی از منابع اصلی فرهنگ، زبان و ادبیات می­باشد کشورهایی که زبان و ادبیات اصیل­تری دارند کمتر تحت تأثیر تهاجم بیگانگان قرار می­گیرد. عظیمی ادامه داد: زبان و ادب فارسی از سویی سبک زندگی اخلاقی و صلح دوستی را توصیه می­کند و از سوی دیگر بر نفی سلطه تاکید دارد. مدیر عامل موسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران با اشاره به ادبیات پس از انقلاب اسلامی ایران نیز تأکید کرد: آشنایی دانشجویان زبان و ادبیات فارسی با سبک ادبیات پایداری ضرورت است.

در ادامه این نشست که بیش از سه ساعت به طول انجامید عظیمی به پرسش‌های اساتید و دانشجویان پاسخ گفت و آنها را در جهت چگونگی استفاده از منابع فارسی راهنمای بخشید.

پس از آن دکتر علیم اشرف دانشیار گروه زبان و ادبیات فارسی خواستار افزایش تعامل موسسات فرهنگی ایران با بخشهای زبان و ادبیات فارسی هند به منظور معرفی بیشتر ادبیات ایران به ویژه ادبیات پایداری و ادبیات پس از انقلاب اسلامی شد. در ادامه مدیر عامل موسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران از کتابخانه دانشگاه بویژه بخش فارسی این کتابخانه بازدید به عمل آورد.

لازم به ذکر است در حال حاضر بیش از چهل دانشجو در این دانشگاه مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول فراگیری زبان و ادبیات فارسی هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها