امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63695
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دومین همایش «بیدارگر بصیر» به مناسبت دومین سالگرد درگذشت پژوهشگر و ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دومین همایش «بیدارگر بصیر» به مناسبت دومین سالگرد درگذشت پژوهشگر و تاریخ‌نگار معاصر، حجت‌الاسلام علی ابوالحسنی (منذر) به همت مؤسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران و همکاری مجمع ناشران انقلاب اسلامی امروز بعد از ظهر (دوشنبه پنجم اسفند ماه) در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.

در این همایش حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، حجت‌الاسلام سیدهادی خسروشاهی محقق و پژوهشگر، ‌محمد رجبی رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، محمدرضا سنگری مدیر ادبیات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، موسی نجفی عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و محمدحسین‌ دانایی محقق و پژوهشگر‌ حضور داشتند، هر یک در خصوص شخصیت و جایگاه حجت‌الاسلام ابوالحسنی(منذر) در تاریخ معاصر و ادبیات به ایراد سخنرانی پرداختند.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام علی ابوالحسنی (منذر) در حوزه‌های مختلف فرهنگ اسلامی و تاریخ ایران و جهان، آثار ارزنده‌ای از خود به یادگار گذاشت که از آن جمله می‌توان به آثاری همچون نگاهی به اصل ولایت فقیه، میعاد با استاد مطهری شهید راه تطهیر، سیمای فرهنگ اسلامی از زنگار غرب‌زدگی و شرق‌زدگی، تحلیلی از نقش سه‌گانه شهید شیخ فضل‌الله نوری در نهضت تحریم تنباکو، تراز سیاست؛ جلوه‌هایی از سیاست و مدیریت شیخ انصاری، سیاه‌پوشی در سوگ ائمه نور(ع) و ریشه‌های تاریخی و مبانی فقهی اشاره کرد. همچنین وی از جمله کسانی است که در زمینه مبارزه با فرق و انحرافات اعتقادی خصوصا بهائیت و بعضی از فرقه‌های دیگر نقش مؤثری داشت.

مشروح این گزارش متعاقباً منتشر می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار