امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63725
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 146
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صبح روز دوشنبه سیدعباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد با دکتر مخدوم رهین ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صبح روز دوشنبه سیدعباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد با دکتر مخدوم رهین وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان دیدار کرد.

صالحی در این دیدار گفت: در دولت جدید به بخش خصوصی خیلی بها داده می شود، برای همین اولین تور فرهنگی با سفر ناشران ایرانی به افغانستان انجام شد.

وی با تاکید بر صنعت نشر قوی در ایران عنوان کرد: باید بتوانیم اولین قدم ارتباط با حوزه زبانی خودمان را با کمک و تقویت صنعت نشر افغانستان برداریم. قرار است در آینده نیز تورهای فرهنگی بخش های دیگر مانند رسانه، ادب و هنر انجام شود تا تعامل و ارتباطات فرهنگی دو کشور ایران و افغانستان بیشتر صورت پذیرد.


دکتر مخدوم رهین وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان نیز در این دیدار پیشرفت های ایران در صنعت چاپ و نشر را ستود و گفت: بعد انقلاب اسلامی پیشرفت های ایران از جمله نشر جهشی بوده است.

وی در ادامه افزود: ما از این پیشرفت جهشی خوشحالیم چرا که این پیشرفت ها فایده های زیادی هم برای ما خواهد داشت.

او تاکید کرد: هر کمکی از دست ما ساخته باشد برای تعامل در حوزه نشر انجام میدهیم و تا جایی که امکان داشته باشد تسهیلات می دهم.

وی در عین حال به جهانشاهی رایزن فرهنگی ایران در افغانستان گفت: مشکلات و موانعی که در سر راه تعامل صنعت نشر ایران و افغانستان وجود مکتوب کرده و برای رفع آنها موارد را به وی بدهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها