امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63747
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
«حسین امیرعبداللهیان» در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و در واکنش به کشتار مسلمانان در آفریقای مرکزی ...

«حسین امیرعبداللهیان» در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و در واکنش به کشتار مسلمانان در آفریقای مرکزی گفت: آنچه در آفریقای مرکزی شاهد هستیم، نتیجه سیاست‌های غلط و مداخلات برخی طرفهای خارجی است.

وی افزود: کشتار مسلمانان بی‌گناه آفریقای مرکزی  نتیجه دامن زدن به تعصبات مذهبی در مردمی است که ده‌ها سال کنار هم صلح آمیز زندگی کرده‌اند. این در راستای سناریوی اسلام هراسی حادث شده است.

معاون وزیر خارجه با بیان اینکه افراط گرایی مسیحی در آفریقای مرکزی در ادامه همان پدیده شوم افراط گرایی در میان مسلمانان ارزیابی می‌شود، خاطرنشان کرد: افراط گرایی در جوامعی رشد می‌کند که دارای مبانی فکری و فرهنگی نازل هستند که در کشور نیز از این قاعده پیروی کرده و متاسفانه قدرت‌های استعماری و مداخله گر از آن بهره برداری می‌کنند.

وی ادامه داد: افراطی گری مسیحی در (انتی بالاکاها) و افراطی گری اسلامی (سلکاها) در آفریقای مرکزی هر دو از طرف جمهوری اسلامی ایران مردود و محکوم است.

وی با بیان اینکه  وضعیت کنونی، شرایط را برای پاکسازی قومی در آفریقای جنوبی فراهم کرده، اظهار داشت: باید تلاش جمعی کرد تا خاطره تلخ نسل کشی رواندا تکرار نشود.

امیرعبداللهیان با اعلام اینکه جمهوری اسلامی ایران بزودی کمک‌هایی را برای آوارگان مسلمانان آفریقای مرکزی ارسال خواهد کرد، افزود: جمهوری اسلامی ایران ضمن حمایت از قطعنامه‌های سازمان ملل و توافقنامه لیبرویل. توسط اتحادیه افریقا، انتظار دارد این نیروها وظایف خود که خلع سلاح افراطی‌ها، بازگرداندن امن آوارگان مسلمان به خانه‌های خود و اعاده امنیت برای مردم است، را انجام دهند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار