امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6377
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۲
تعداد بازدید: 108
علی دهباشی نویسنده و فعال فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره مهمترین کار فرهنگی روی ...

علی دهباشی نویسنده و فعال فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره مهمترین کار فرهنگی روی زمین مانده اظهار داشت: مشکل اساسی که ما در جامعه داریم اینست که هنوز مدیران فرهنگی ما تصمیم نگرفتند که عشق به مطالعه، علاقه به مطالعه و تشویق به مطالعه را از دوران دبستان شروع کنند. هر زمانی که ما بتوانیم این اقدام ملی را در آموزش و پروزش و دیگر سطوح انجام دهیم که علاقه به مطالعه را از سنین کودکی به وجود بیاوریم نسل آینده بسیاری از مسائل فرهنگی را در پرتوی این مطالعه حل می کند.

وی درباره راه‌هایی که می توان این علاقه را ایجاد کرد، گفت: بچه‌ها علاقه‌مند هستند و مسئله اینست که مدیران فرهنگی امکانات این علاقه را بوجود بیاورند. طبیعی است که ذهن جوان و پویای جوانان آمادگی دارد و باید کتابخانه‌های مدارس تجهیز شود و ساعاتی را برای کتاب و کتابخوانی قرار دهند ولی متاسفانه بعد از گذشت چند دهه نتوانستند این مسئله راه  بیاندازند.

این فعال فرهنگی در زمینه مهمترین چالش کتاب تصریح کرد: نمایشگاه کتاب امسال طبیعی است که اثر بحران کاغذ را در چهره خود دارد. بحرانی که ابعاد همه فرهنگ و به خصوص صنعت نشر را در برگرفته است. طبیعی است که فکر عاجل و ضروری باید برای کاغذ صورت گیرد.

وی ادامه داد: تیراژ کتاب ها نشان دهنده اینست که سرانه ای که به عنوان سرانه مطالعه اعلام می شود دقیق نیست.

انتهای پیام/و  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها