امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6378
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۲
تعداد بازدید: 332
دانیال عطار زاده از اعضای انجمن موسیقی ایران در گفت و گو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره سالن هنر در ...

دانیال عطار زاده از اعضای انجمن موسیقی ایران در گفت و گو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره سالن هنر در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب اظهار داشت: اختصاص سالن هنر اقدام خوبی است و نباید منوط به یکسال باشد و این حرکت تداوم پیدا کند ولی باید شرایط بهتری برای ناشران موسیقی در نظر گرفت.

وی ادامه داد: تعدادی از ناشران موسیقی در این دوره از نمایشگاه نتوانستند حضور پیدا کنند. از سویی تا دو روز مانده به برگزاری نمایشگاه امکان حضور ناشران موسیقی مشخص نبود و از سوی دیگر هزینه اجاره غرفه ها بسیار زیاد است.

این عضو انجمن موسیقی ایران خاطرنشان کرد: در حالیکه این امکان برای ناشران موسیقی فراهم شده است اما سالن را به عنوان سالن هنر نام گذاری کرده‌اند در حالیکه تجسمی، نقاشی، سینما، خوشنویسی و ... هم بخشی از هنر محسوب می شوند ولی این سالن فقط به ناشران موسیقی اختصاص یافته است.

وی از اطلاع رسانی در این زمینه گلایه کرد و گفت: موسیقی از شاخه‌های اصلی و مهم هنر است و سال‌هاست که مشکل کپی رایت داریم. حتی صدا و سیما از موسیقی استفاده ابزاری می کند و مانند روزنامه باطله ای که میان ظروف چینی می گذارند از موسیقی برای پر کردن کنداکتور استفاده می کنند. عموم کارهایی هم که پخش می شوند  کارهای غیر تخصصی هستند در حالیکه ما افراد صاحب نامی داریم که در خارج از کشور ما را به موسیقی ایرانی می شناسند.

به گفته وی عموم جامعه از حق نشر موسیقی بی اطلاع بوده و گاه تقاضای فول آلبوم mp3 می کنند و به ناشران موسیقی به مثابه سی دی فروش نگاه می کنند.

عطارزاده درباره آثار پرفروش در نمایشگاه بین المللی کتاب گفت: در نمایشگاه آثار را با 10 تا 15 درصد تخفیف ارائه می کنیم ولی چون اطلاع‌رسانی خوبی صورت نگرفته است استقبال زیادی از سالن هنر صورت نگرفته است.تک نوازی های جلیل شهناز، پرویز مشکاتیان، کیوان ساکت و اجرای تصویری پرنده آتشین به رهبری شهرزاد روحانی از آثار پرفروش هستند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها