امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63781
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسن ابوترابی‌فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در همایش ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسن ابوترابی‌فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در همایش بیداری اسلامی و بسیج جهانی مستضعفین در دانشگاه تهران، با بیان اینکه دنیای معاصر با پدیده‌های متفاوتی روبرو است که قرون اخیر تجربه‌ای درباره آن ندارد، گفت: انقلاب اسلامی مبدا رویدادهایی در نیم قرن اخیر بوده است و شاهد تحقق و تاثیر آن در عرصه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای هستیم که آثار و کارکرد متفاوت انقلاب اسلامی در عرصه‌های زندگی مردم حیات سیاسی بشری منطقه‌ای و بین‌المللی مشهود و ملموس است.

وی پدیده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را یکی از مهمترین پدیده‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی معاصر دانست و اظهار داشت: این پدیده بزرگ، برآمده از انقلاب اسلامی ملت ایران است، انقلابی که بر مبانی و تفکر ناب دینی و اندیشه و عزم ملت ایران استوار است.

ابوترابی، خلق قانون اساسی را بر مبنای انقلاب اسلامی نقطه حساسی در دنیای امروز برشمرد و عنوان کرد: قانون اساسی ما صریحا رسالت ما را مشخص می‌کند به ویژه در روابط بین‌المللی با دیگر کشورهای اسلامی و مردمی می‌کوشد تا راه امت اسلامی را هموار کند تا استمرار مبارزه برای ملت محروم در سلطه بر جهان باشد و در راستای این تفکر انقلاب اسلامی در واقعیت خود به این اصل معتقد بوده است.

نائب رئیس مجلس گفت: سخنرانی مقام معظم رهبری که بازخوانی سخنان امام است را باید مورد تحلیل قرار دهیم زیرا این سخنان در راستای تبیین انقلاب اسلامی بیان شده‌اند و انقلاب اسلامی رسالت خود را فراهم آوردن بستر حرکت جامعه بشری و مستضعفان جهان برای دفاع از منافع قطعی خویش و رویارویی با نظام سلطه حاکم بر دنیا می‌داند.

ابوترابی فرد با بیان اینکه باید بدانیم که بیداری اسلامی چیزی نیست که ما کشف کرده باشیم، گفت: اگر بیداری اسلامی بازگشت به هویت ملی و احساس قدرت و دستیابی به قدرت در لبنان عینیت نمی‌یافت آیا جنگ 33 روزه در لبنان به پیروزی عزت بخش حزب الله تبدیل می‌شد؟

وی افزود: این مسئله برآمده از بیداری اسلامی یعنی پدیده دیدگاه امام و رهبری در جامعه توحیدی لبنان است و با نگاه آنان به بسیج مستضعفین که از دیدگاه امام سرچشمه گرفته شده به این مسیر ادامه دادند البته نقش حسن نصرالله نیز از این دیدگاه بر کسی پوشیده نیست و در این زمینه غزه نیز تجلی این دیدگاه است.

ابوترابی فرد گفت: نقش چند پدیده در بیداری اسلامی یعنی تفکر، هدایت، مدیریت رهبری باید مورد توجه قرار گیرد، دفاع مقدس که کار بزرگ بسیج بود که با همه توان مقابل شرق و غرب دنیا ایستادند یک حرکت قدرتمند و یک کلاس دارای بالاترین سطح از معارف فکری، اعتقادی، نظامی و بشری برای مستضعفان جهان بود باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس دشمنان غیرمستقیم پشت سر صدام بودند اما امروزه در فعالیت هسته‌ای ایران همه دشمنان در یک صف مقابل ایران ایستاده‌اند.

وی ادامه داد:‌ نیروهای بسیج و انقلاب در مقابل همه قدرت‌های جهان ایستادند و این ایستادگی به مستضعفان جهان پیام آزادی اقتدار و مبارزه را داد.

به گفته ابوترابی فرد، به چالش کشیده شدن منافع آمریکا و نظام سلطه در آفریقا و آسیا از همین مقاومت ملت ایران در برابر تهدید و تحریم غیرانسانی و نامشروع آمریکا برای عدم دستیابی به فناوری هسته‌ای است.

وی گفت: دیروز پرونده هسته‌ای ما را به شورای امنیت ارجاع دادند تا 194 سانتریفیوژ ایران را تعطیل کنند. اما امروز آمریکا می‌گوید ما دوست داشتیم ایران را بدون دانش هسته‌ای ببینیم در حالیکه در دوران دفاع مقدس دشمنان پشت سر صدام بودند و میل نداشتند که شفاف جامعه بشری آنان را رصد کند اما در جریان فعالیت هسته‌ای ایران همه با یکدیگر در یک صف ایستاده‌اند.

نائب رئیس مجلس گفت:‌ نتیجه مقاومت ایران در برابر دشمنان خلق حماسه 24 خرداد و 22 بهمن بود که در صفوفی واحد به رهبری آیت‌الله خامنه‌ای شکل گرفت و این مسائل پیام خود را به جهانیان ثابت می‌کند و قدرت و دانش رهبری را به نمایش می گذارد.

ابوترابی فرد اظهار امیدواری کرد: دنیای اسلام با اقتدار راهی را که برگزیده تداوم بخشد و شاهد اقتدار برای حاکمیت ملت‌ها در سرنوشت سیاسی و اقتصادی خود باشد.

وی تصریح کرد: بیداری دنیای اسلام و مستضعفان جهان راه را برای ظهور منجی بشریت هموار می‌کند، سرویس‌های بیگانه برای حذف اخلاق و دین برای ارائه ارزش های تکفیری گام‌های بلندی را برمی‌دارند اما باید بدانند که این جریان تکفیری با افکاری که دارد خود را از درون می‌بلعد.

وی افزود: این جریان در راستای حذف خود و نفرت جامعه اسلامی و جهانی حرکت می‌کند و اینها زمینه این را فراهم می‌کند تا مسلمانان امروز بفهمند که اسلام آمریکایی چیست و با اسلام ناب چه تفاوتی دارد و در واقع این جریانات و تفکرات الحادی و تکفیری راه را برای فهم اسلام ناب هموار می‌کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها