امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63813
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، جلسه بررسی ابعاد حقوقی توافق نامه ژنو به دعوت الهام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، جلسه بررسی ابعاد حقوقی توافق نامه ژنو به دعوت الهام امین‌زاده معاون حقوقی رییس‌جمهوری و با حضور عراقچی معاون وزارت امور خارجه و حضور اساتید حقوق بین‌المللی دانشکده‌های حقوق دانشگاه‌های تهران، علامه طباطبایی و شهید بهشتی برگزار شد.

در این جلسه ابتدا الهام امین‌زاده با بیان ظرفیت‌های حقوق بین‌المللی و ضرورت استفاده از این ظرفیت در مباحث کلان بین‌المللی به ضرورت تبیین ابعاد حقوقی توافق نامه ژنو اشاره کرد و افزود چگونگی تضمین حقوق ملت ایران در این توافق نامه باید مورد بررسی و موشکافی های حقوقی قرار گیرد.

وی تشکیل مجمع حقوقدانان حقوق بین المللی توسط معاونت حقوقی رئیس جمهوری به منظور ارائه مشاوره‌های کاربردی لازم به دولت را اعلام کرد و به استمرار این جلسات تأکید کرد.

عراقچی معاون وزیر امور خارجه نیز به توضیح روند مذاکرات و دستاوردهای حقوقی و فنی توافق نامه ژنو اشاره کرد و در ادامه به توضیح مبسوط مفاد این سند پرداخت.

پس از آن اساتید حاضر در جلسه به طرح سوالات و ارائه دیدگاه‌های خود در خصوص این توافق نامه پرداخته و برخی از ابعاد حقوقی این توافق نامه از جمله ماهیت و جایگاه آن، چگونگی شناسایی حق غنی سازی، تعهدات هر یک از طرفین و ضمانت اجرای این سند را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

سپس در ادامه عراقچی برخی از ابهامات مطروحه توسط اساتید را پاسخ گفته و برای تنظیم و تکمیل توافق جامع نهایی از جامعه حقوق کشور استمداد طلبید.

در خاتمه امین زاده ضمن تشکر از حضار برای تشکیل دومین جلسه «مجمع حقوقدانان حقوق بین الملل» به منظور ارائه راهکارهای تنظیم توافقنامه جامع دعوت به عمل آورد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها