امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63824
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 56
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الامد، جنبش آزاد سازی ملی فلسطین (فتح) از ملت فلسطین خواست برای دفاع از مسجد الاقصی که در معرض یورش و تعرض ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الامد، جنبش آزاد سازی ملی فلسطین (فتح) از ملت فلسطین خواست برای دفاع از مسجد الاقصی که در معرض یورش و تعرض نظامیان اسرائیلی به پا خیزند.

«احمد عساف» سخنگوی فتح گفت که شهرک نشینان اسرائیلی قرار است ساعت یک بعد از ظهر امروز بار دیگر با پشتیبانی نظامیان این رژیم وارد صحن مسجد الاقصی شده و پرچم‌های اسرائیل را در آنجا به اهتزاز درآورند و برخورد امروز نیروهای صهیونیستی با فلسطینیان در صحن مسجدالاقصی در راستای آماده سازی فضا برای تعرض شهرک نشینان است.

در بیانیه فتح آمده است: ما به فرزندان ملتمان فلسطین در قدس و داخل سرزمین‌های فلسطینی و آنهایی که می‌توانند خود را به اهالی کرانه باختری برسانند تا به تحصن مسجد الاقصی ملحق شوند افتخار می‌کنیم ما باید مسجد الاقصی را از نقشه‌های خبیث اشغالگران محفوظ بداریم.

وی افزود: کنست اسرائیل از طریق قوانین نژادپرستانه خود امروز سلب قیمومیت اردن بر مسجد الاقصی و اعمال حاکمیت این رژیم بر این مکان مقدس و تقسیم زمانی و مکانی آن را بررسی می‌کند.

عساف تاکید کرد: مسجد الاقصی بخشی از عقیده ما و اصلی از اصول ماست و با وجود همه نقشه‌ها و قوانین اشغالگرانه رژیم اسرائیل، مسجد الاقصی برای همیشه فلسطینی، عربی و اسلامی می‌ماند.

عساف سکوت معنادار کشورهای عربی و اسلامی در قبال تعرض مکرر صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی و قدس شریف و نقشه‌ها و جرایم در دست اجرای آنها علیه این مکان قدس را تقبیح کرد و گفت: بی تفاوتی جامعه بین‌المللی در قبال جرایم اسرائیل علیه یکی از مهمترین مقدسات مسلمانان جهان را نیز محکوم می‌کنیم.

فتح جامعه بین‌المللی را مسئول پیامدها و نتایج این جنایات اسرائیل خواند که بر ثبات همه منطقه تاثیرات منفی خواهد داشت.

ده‌ها فلسطینی در درگیری‌های امروز سه‌شنبه پلیس رژیم صهیونیستی با تظاهرات کنندگان فلسطینی در صحن مسجدالاقصی زخمی و چندین نفر نیز بازداشت شدند.

نیروهای پلیس با استفاده از نارنجک‌های صوتی و گاز اشک آور تظاهرات امروز فلسطینیان را در صحن مسجدالاقصی پراکنده کردند.

استقرار نیروهای پلیس در این مکان همچنان ادامه دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار