امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63826
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار نصرت الله سیف معاون عملیات بسیج مستضعفین با اعلام اینکه دور دوم سلسله رزمایش‌های الی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار نصرت الله سیف معاون عملیات بسیج مستضعفین با اعلام اینکه دور دوم سلسله رزمایش‌های الی بیت المقدس تا کنون در 22 سپاه استانی برگزار شده است، اظهار داشت: پنج شنبه و جمعه این هفته (8 و 9 اسفند) نیز شش سپاه استانی دیگر رزمایش های الی بیت المقدس گردان‌های واکنش سریع بیت المقدس و کوثر خود را برگزار می‌کنند.

وی با عنوان شش استان برگزار کننده رزمایش الی بیت المقدس در این هفته گفت: سپاه سید الشهدا(ع) استان تهران، سپاه علی ابن ابیطالب(ع) استان قم، سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان، سپاه جواد الائمه(ع) استان خراسان شمالی، سپاه امام رضا(ع) استان خراسان رضوی و سپاه انصار الرضا(ع) استان خراسان جنوبی با فراخوانی و اعلام آماده باش به گردان های بیت المقدس و کوثر خود که پایگاه پایه و حوزه پایه هستند در حال انجام فازهای آماده سازی اجرای این رزمایش ها هستند.

سیف در ادامه با بیان اینکه هدف از انجام سلسله رزمایش‌های الی بیت المقدس بصورت هرساله در سطح بسیج در سراسر کشور تقویت توان سخت، نیمه سخت و نرم بسیجیان است، افزود: با این اقدامات گردان های واکنش سریع بسیج با نام بیت المقدس و کوثر برای مقابله با تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم آماده شده و همین امر موجب امیدواری دوستان انقلاب اسلامی و یاس و ناامیدی دشمنان خواهد بود.

وی با بیان اینکه این رزمایش تحت هدایت قرارگاه تاکتیکی بسیج برگزار می شود، گفت: این رزمایش به صورت همزمان در تمام شهرستان های این استان‌ها با اجرای رزمایش پدافند غیرعامل و عملیات دفاع از کوی و برزن و براساس آموزش های ارایه شده به منظور مقابله با تهدیدات نرم، نیمه سخت و سخت و ارتقای توان نیمه نرم و نیمه سخت بسیج برگزار می شود.

معاون عملیات بسیج مستضعفین اظهار داشت: گردان‌های شرکت کننده در این رزمایش، آموزش های لازم در تاکتیک های رزم روزانه و شبانه را طی کرده‌اند.

معاون مقاومت مردمی و عملیات بسیج افزود: این رزمایش ها که امسال با ظرفیت دو برابری نسبت به سال گذشته برگزار شده و در حال برگزاری است در واقع برابر طرح ریزی‌های سال 92 و اجرای فراخوانی‌ها و آموزش‌های تاکتیکی رزم شبانه و روزانه و در نهایت آزمون همه آموزش ها به اجرا در می آید.

دبیر قرارگاه امام هادی(ع) در خصوص نظارت بر این رزمایش‌ها تصریح کرد: این رزمایش‌ها به داوری هیات‌هایی از ستاد کل نیروهای مسلح، ستاد فرماندهی کل سپاه و سازمان بسیج مستضعفین گذاشته می شود و علاوه بر این در هر رزمایش از استان های مجاور استان برگزار کننده دعوت می شود تا جهت کسب تجربه بیشتر در قرارگاه فرعی و تاکتیکی رزمایش حاضر شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها