امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63834
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 47
فرشته حشمتیان در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص اظهارات اخیر فائزه هاشمی مبنی بر اینکه وضعیت سیاسی زنان قبل از انقلاب از وضعیت فعلی بهتر بوده ...

فرشته حشمتیان در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص اظهارات اخیر فائزه هاشمی مبنی بر اینکه وضعیت سیاسی زنان قبل از انقلاب از وضعیت فعلی بهتر بوده است، گفت: موضوع نقش زنان در دوران انقلاب و در برهه‌های مختلف و زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور یک حضور مؤثری است که هیچ کس نمی‌تواند منکر این موضوع شود.

وی ادامه داد: اگر همه ما اعتقادمان این است که باید ریشه‌های انقلاب را حفظ کنیم باید به این جمله حضرت امام(ره) که فرمودند پیروزی انقلاب مرهون حضور زنان است توجه ویژه داشته باشیم چراکه همین زنانی که در پیروزی انقلاب نقش مؤثری داشتند چطور می‌شود بعد از انقلاب برای آنها و فعالیت سیاسی آنها محدودیت ایجاد شود.

معاون سازمان حفظ آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در انقلاب گفت: به هر حال ما شرایط فعلی فعالیت سیاسی زنان را با قبل از انقلاب مقایسه می‌کنیم متوجه می‌شویم هم اکنون تمام عرصه‌ها و زمینه ها برای حضور فعال زنان آماده است و ارتقای فکری و سیاسی زنان بر کسی پوشیده نیست و اگر این افراد صرف نظر از سلائق سیاسی، عادلانه و منصفانه به این موضوع بنگرند متوجه این موضوع می‌شوند.

حشمتیان افزود: می‌بینیم که مقام معظم رهبری به صورت مکرر به موضوع زن و خانواده تأکید دارند و خوشبختانه جایگاه زنان مکرر مورد تقویت قرار گرفته و بر اساس این سیاست‌ها در تمام دولت‌ها محدودیتی برای زنان قائل نشدند، ما هم اکنون در فضای علمی دانشگاه‌ها و در فضای اجرایی ادارات و سازمان‌ها اگر حضور زنان را با دوران قبل از انقلاب مقایسه کنیم متوجه می‌شویم در موضوعات سیاست، اقتصاد و صنعتی حضور زنان پررنگ است.

این کارشناس امور زنان اظهارداشت: اینکه این افراد مطرح کنند که وضعیت سیاسی زن‌ها قبل از انقلاب بهتر بوده است باید ببینیم این افراد ریشه‌های حضور سیاسی زنان را در چه می‌بینند اگر ریشه‌های حضور سیاسی زنان را در انقلاب ببینیم متوجه می‌شویم که ظرفیت حضور سیاسی زنان در اجتماع نه تنها محدود نشده است بلکه پیشرفت قابل توجهی نیز داشته است مانند کاندیداتوری خانم‌ها در اموری مانند شورای شهر و مجلس شورای اسلامی.

حشمتیان ادامه داد: حتی اگر زنان اهل قلم را مشاهده کنیم متوجه می‌شویم که حضور گسترده‌ای هم اکنون در جامعه دارند پس چگونه این افراد مدعی محدودیت سیاسی برای زنان می‌شوند؟ حضور زنان در تشکل‌های سیاسی و سازمان‌های مردم نهاد گویای حضور موفق زنان در سیاست است و اگر این دسته از افراد مصادیق را پیدا کنند و از کلی گویی پرهیز کنند قطعا اظهار نظرهای شتاب زده خود را پس می‌گیرند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها