امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63838
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد حاجبی در چهارمین کنفرانس علمی سلامت روان و رسانه با موضوع ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد حاجبی در چهارمین کنفرانس علمی سلامت روان و رسانه با موضوع چالش‌های سلامت روان و به صورت همگانی که توسط کرسی یونسکو در آموزش سلامت و با همکاری انجمن علمی روان‌پزشکان ایران و دفتر سلامت روانی - اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت امروز سه‌شنبه 6 اسفند سال جاری در انستیتو روان‌پزشکی تهران برگزار شد گفت: چرا عموم جامعه نسبت به سلامت روان غفلت می‌کنند سواد سلامت روان در سطح جامعه پایین است.

وی افزود: عدم دانش ام‌الامراض است به تبع آن انگ‌زدایی و نگرانی بابت مراجعه به روان‌شناس و روان‌پزشک وجود دارد وقتی فردی مبتلا به مشکلات روانی می‌شود باید بداند که این مشکل از خودش شروع می‌شود.

وی ادامه داد: موضوع دیگر باورهای غلط است ما نسبت به درمان‌های دارویی مقاومت نمی‌کنیم و اگر کسی برای بیماری قلبی‌اش دارو مصرف کند آن را در میهمانی‌های خانوادگی به همه نشان می‌دهد تا مراعات حالش را بکنند اما در مورد فلوکسیتین که یک داروی معمولی روان‌پزشکی است آن را در صد سوراخ پنهان می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی در سلامت روان دست و پا گیر است عمده مداخلات روان‌شناختی غیردارویی تحت پوشش بیمه نیستند ما با سازمان‌های بیمه‌گر درگیریم.

مدیر کل سلامت روانی - اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت ادامه داد: کسی که بیشتر از 56 روز در سال بستری شود فقط جنبه هتلینگ پیدا می‌کند و این یک چالش است که سازمان‌های بیمه‌گر اجازه نمی‌دهند تا بیمار بیش از 56 روز در سال بستری شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار