امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63846
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، عبدالرحمان رستمیان در چهارمین کنفرانس علمی سالانه سلامت روان و رسانه گفت: بودجه مثل حقوق ماهیانه است و باید ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، عبدالرحمان رستمیان در چهارمین کنفرانس علمی سالانه سلامت روان و رسانه گفت: بودجه مثل حقوق ماهیانه است و باید بتوانیم تا آخر ماه آن را برسانیم و به گونه‌ای هزینه کنیم که اثربخش باشد.

وی افزود: امثال سال خوبی بود و سال آینده بهتر هم می‌شود و می‌توانیم برای نظام سلامت بهتر کار کنیم. یکسری بودجه‌ها عمومی است و آموزش و پرورش، ارتش و سایر نهادها سهمی از آن دارند، یکسری دیگر از بودجه‌ها هستند که هر سیستمی باید بران فکر کند که آیا می‌تواند درآمدزایی داشته باشد یا خیر.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اظهارداشت: وقتی به کالاهای آسیب‌رسان مثل سیگار عوارض بسته می‌شود، مصرف آن کم می‌شود، برخی کشورها قیمت سیگار را بالا برده‌اند تا از این طریق مصرف آن را کاهش دهند.

وی افزود: وضعیت آمبولانس‌ها در گذشته بد بود بنابراین تصویب شد تا 5 درصد عوارض بر ماشین‌های سواری وارداتی زده شود تا پول آن برای تجهیز آمبولانس‌ها مصرف شود.

رستمیان خاطرنشان کرد: باید کاری کنیم تا سیاست‌گذاران اهمیت سلامت روانی را بدانند، بهتر است وزارتخانه (بهداشت) این کار را انجام دهد، ما دو مسیر داریم، یکی عواملی مانند فقر و بیکاری است و مسئله دوم کارهایی است که می‌توانیم انجام دهیم.

علی‌رضا زالی، رئیس سازمان نظام پزشکی کشور نیز اظهارداشت: با بازتعریفی که از بحث سلامت اتفاق افتاده، چالش‌های جدیدی فرا روی دست‌اندرکاران قرار گرفته است. برای غفلت‌زدایی باید سطح سواد سلامت را افزایش داد.

رستمیان افزود: اصطلاح بیماری روحی باید اصلاح شود، ما با فضای سانسور مواجهیم و گاهی برخورد ما با موضوع سلامت علمی نیست.

وی ادامه داد: آنفلوآنزای پرندگان موضوعی بود که رسانه بجای پرداختن به آن سانسورش کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها