امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63850
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی همتی در چهارمین کنفرانس علمی سالانه سلامت روان و رسانه، گفت: 4 ماه است که مسئول درمان سازمان تأمین اجتماعی ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی همتی در چهارمین کنفرانس علمی سالانه سلامت روان و رسانه، گفت: 4 ماه است که مسئول درمان سازمان تأمین اجتماعی شده‌ام و قبل از آن منتقد بیمه‌ها بودم یکی از دلایلی که ما روانپزشکان نتوانستیم تأثیرگذار باشیم، به دلیل عدم حضورمان در جاهایی بوده است که تصمیم‌گیرندگان حضور دارند.

وی افزود: اولین بار است که نظام سلامت در اولویت اول یا دوم کشور است، اگر مالیات بر ارزش افزوده از طریق بیمه‌ها باشد، مردم بیشتر بهره‌مند می‌شوند.

وی ادامه داد: در کشور 17 سازمان بیمه‌گر داریم که در نظام سلامت تأثیرگذار هستند.

معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: دو مصوبه در سال‌های 75 و 78 در زمینه سلامت و روان داشته‌ایم و بعد از آن هیچ تلاشی در این زمینه صورت نگرفته است. 

وی افزود: تعریف بیمار حاد و مزمن یکی از مشکلات موجود است، اگر نگاه بیمه‌ای داشته باشید سازمان‌های بیمه‌گر حمایت‌های درمانی را انجام می‌دهد.

امیرعباس فتاح‌زاده نیز در این کنفرانس اظهار داشت: فاز جدید هدفمندسازی یارانه‌ها بیش از 20 میلیون خانواده ایرانی را تحت فشار قرار خواهد داد و بزرگترین ضربه‌ای است که به بهداشت و روان می‌خورد. تعجب می‌کنم که چرا روانپزشکان در این خصوص اظهارنظر نمی‌کنند، بیشترین هزینه‌ها به بخش بهداشت و روان قرار است وارد شود.

وی افزود: در حوزه رسانه بحث مشکلات روانپزشکی در فضای مجازی یکی از چالش‌های پیش‌رو است و با ورود به شبکه‌های اجتماعی درگیر شده و افسرده می‌شود.

وی گفت: این‌ها حوزه‌های جدیدی است که با آنها با غفلت رفتار می‌کنیم،‌ما در حوزه رفتار 4 مبحث پیشگیری، پذیرش بیماران، درمان و رفتارهای مربوط به پذیرش را داریم.

وی خاطرنشان کرد: پزشکان عمومی ابزارهای توانمندی هستند که می‌توانند به بخش سلامت روان کمک کند، مگر چقدر روانپزشک وجود دارد. چندی پیش رئیس مجلس گفتند که چرا آمارهای حوزه اجتماعی اعلام نمی‌شود به طور جدی موضوع اعتیاد نباید بیش از این لاپوشانی شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها