امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63852
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، رضا نیلی‌پور متخصص زبان‌شناسی بالینی در حاشیه دوازدهمین همایش گفتار درمانی ایران در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، رضا نیلی‌پور متخصص زبان‌شناسی بالینی در حاشیه دوازدهمین همایش گفتار درمانی ایران در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: یک گفتار درمان با جمعیت عظیمی مواجه است که سن این جمعیت می‌تواند از کودکی تا بزرگسالی متغیر باشد.

متخصص زبان‌شناسی بالینی گفت: کودکانی که از دوران جنینی در خانواده‌های پراسترس، پرتشنج و معتاد متولد می‌شوند قطعاً نوزاد سالم و توانمندی نیستند.

وی افزود: متاسفانه امروزه یک جمعیت زیادی از کودکان گرفتاری یادگیری زبان دارند و در سایر زمینه‌ها نیز نمی‌توانند شرکت کنند و یک گفتار درمان باید علت این مشکلات را بیابد چرا که کلینیک‌های گفتار درمانی مملو از کودکانی است که دچار اختلالات گفتاری هستند.

استاد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تصریح کرد: افرادی که در بزرگسالی سکته می‌کنند یا به بیماری پارکینسون یا آلزایمر دچار می‌شوند در برقراری ارتباط با اعضای خانواده دچار مشکل می‌شوند و حتی اسم آنها را فراموش می‌کنند که این افراد توسط گفتار درمان‌ها بررسی می‌شوند و آنها می‌سنجند که چه روش‌هایی می‌تواند به این دسته از افراد کمک کند.

وی توجه به مسئله زبان را بعنوان یک ابزار شناختی رشدی و یک مسئله مهم در گفتار درمانی عنوان کرد و افزود: بیشترین علت اختلالات گفتاری در کودکان، محیط‌های خانوادگی نامناسب است چرا که با بررسی رفتار اجتماعی اکثر کسانی که آنها را در صفحه حوادث روزنامه‌ها می‌بینیم متوجه می‌شویم که آنها نتوانستند زبان را یاد بگیرند و با دیگران ارتباط برقرار کنند و همین ناتوانی به اختلال در رفتار اجتماعی منجر شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها