امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63854
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 51
محمدرضا سعیدآبادی در چهارمین کنفرانس علمی سالانه سلامت روان و رسانه گفت: اگر آموزش، فرهنگ، محیط زیست را حل نکنیم راه به جایی نمی‌بریم. یکی از کارهای ...

محمدرضا سعیدآبادی در چهارمین کنفرانس علمی سالانه سلامت روان و رسانه گفت: اگر آموزش، فرهنگ، محیط زیست را حل نکنیم راه به جایی نمی‌بریم. یکی از کارهای یونسکو کرسی‌های دانشگاهی است.

وی افزود: ایران در حال گذار از دوره سنت به مدرنیته است.

وی ادامه داد: یونسکو برای این موضوع در حد خودش و از منظر حوزه علوم اجتماعی برنامه‌ای به نام مدیریت دگرگونی‌های اجتماعی دارد که مطابق آن باید آن را رصد کنیم.

سعیدآبادی گفت: در طراحی شهری و سیاست‌گذاری اقتصادی اجتماعی  باید برای کسانی که وارد شهر می‌شوند آموزش لازم در نظر گرفته شود. تعارضات فکری و اجتماعی از موضوعاتی است که به نوعی باید در چارچوب مدیریت دگرگونی‌های اجتماعی به آن پرداخته شود.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران تصریح کرد: راهی جز تعامل و تبادل بین روانپزشکان با سایر متخصصان وجود ندارد. باید جامعه‌شناسان، روانشناسان و فیلسوفان نیز به کمک روانشناسان بیایند.

وی ادامه داد: باید خبرنگاران ما موضوعات را بدانند، یا دانشمندان ما قلمشان را ساده‌تر کنند.

وی گفت: در کمیسیون ملی یونسکو کمیته مدیریت دگرگونی‌های اجتماعی را داریم که روانپزشکان در این کمیته ورود پیدا می‌کنند از طرفی نیازمند ارتباط مؤثرتر بین سیاست‌گذاران اجتماعی و پژوهش‌های اجتماعی احساس می‌شود که این مهم می‌تواند از طریق کمیته مزبور باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها