امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63861
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 30 دی ماه 92 ساعت 14 مأموران کلانتری 176 حسن آباد در حین گشت زنی در شهرک شهید ...

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 30 دی ماه 92 ساعت 14 مأموران کلانتری 176 حسن آباد در حین گشت زنی در شهرک شهید بهشتی متوجه یک دستگاه خودرو پژو پارس نقره‌ای رنگ در انتهای یک جاده خاکی شدند که سرنشینان آن در حال تعویض پلاک خودرو بودند.

با مراجعه مأموران کلانتری به محل پارک پژو پارس، 3 سرنشین خودرو قصد فرار از محل را داشته و حتی با کوبیدن خودرو به ماشین کلانتری اقدام به فرار می‌کنند که خودروی آن‌ها به سمت جوی آب منحرف و متوقف می‌شود.

با وجود توقف کامل خودرو، 3 سرنشین خودرو پژو پارس نقره‌ای با پای پیاده اقدام به فرار از محل می‌کنند که هر 3 نفر توسط مأموران دستگیر و در بازرسی از آن‌ها یک عدد کارت شناسایی مجعول متعلق به ارگان‌های نظامی و یک عدد اسپری کشف می‌شود.

با دستگیری و انتقال 3 سرنشین خودرو پژو پارس به کلانتری، در ساعت 15:30 یکی از ساکنین منطقه حسن آباد به کلانتری مراجعه و اعلام می‌کند که 3 سرنشین یک دستگاه خودرو نقره‌ای رنگ تحت عنوان مأمور وارد خانه او شده و اقدام به سرقت وجه نقد داخل خانه کرده‌اند.
 


 

با انجام مواجهه حضوری میان متهمان و مالباخته، بلافاصله دو نفر از متهمین مورد شناسایی قرار گرفتند.

مالباخته در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: صبح روز جاری داخل خانه بودم که زنگ منزل به صدا درآمد و پسر کوچکم در را باز کرد، یک نفر آقا با لباس شخصی وارد خانه شد و در حالیکه یک عدد پوشه همراه داشت خود را به مأمور معرفی و عنوان کرد که باید منزل ما را برای پیدا کردن موادمخدر بازرسی کند و به این بهانه به همراه شخص دیگری که همزمان با او وارد خانه شده بود اقدام به بازرسی خانه کرده و پس از دقایقی خارج شدند.

پس از گذشت حدود 10 دقیقه، با مرکز 110 تماس گرفته و موضوع را اطلاع دادم که گشت کلانتری به در منزل مراجعه و اعلام کردند که این افراد مأموران قلابی هستند و به احتمال بسیار زیاد اقدام به سرقت از داخل کرده‌اند، بلافاصله به وارسی وسایل داخل خانه پرداخته و متوجه شدم که طلا و جواهراتم به سرقت رفته است.
 


 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت منزل در پوشش غصب عناوین» پرونده به دستور دادرس شعبه اول دادگاه عمومی فشافویه جهت رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با انتقال سه متهم به نام های داریوش، کمال ( برادر داریوش ) و حبیب ( پسرعمه داریوش و کمال ) به پایگاه نهم، کارآگاهان در اولین مرحله به بررسی سوابق آنها پرداخته و اطلاع پیدا کردند که هر سه متهم از مجرمین سابقه دار طایفه فیوج هستند که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت، درگیری با مأمورین، قدرت نمایی با سلاح سـرد، سرقت مقرون به آزار و اذیت، جعل عناوین دولتی و نظامی، جعل گذرنامه و خروج غیرقانونی از کشور دستگیر و روانه زندان شده اند.

متهمین که چاره‌ای جز اعتراف نداشتند، صراحتاً به غصب عناوین و سرقت از منازل به ویژه در منطقه حسن آباد اعتراف کردند.

آنها در اظهارات اولیه عنوان کردند: برای سرقت به در منازل مراجعه می کردیم، اگر کسی داخل خانه نبود قفل در ورودی را تخریب کرده و وارد خانه می‌شدیم اگر کسی هم داخل خانه بود خود را مأمور معرفی می‌کردیم و وارد می شدیم و به بهانه پیدا کردن موادمخدر منزل را بازرسی و پول و طلاها را سرقت می کردیم.
 


 

حبیب ، یکی از این سه متهم در تشریح سرقت‌ها نیز به کاراگاهان گفت: من به عنوان راننده بودم، داریوش از ماشین پیاده می‌شد و زنگ منازل را می‌زد، اگر کسی جوابگو نبود داریوش وارد خانه می‌شد و کمال نیز در مقابل در خانه می ایستاد و پس از سرقت از محل دور می‌شدیم، اگر صاحبخانه جوابگو بود داریوش و کمال به عنوان مأمور موادمخدر وارد منزل شده و به بهانه بازرسی اقدام به سرقت طلا و پول می کردند.

با توجه به اعترافات متهمان، تعدادی از محل‌های سرقت در منطقه حسن آباد شناسایی شد که بنا بر اظهارات مالباختگان، سارقین در بسیاری از سرقت‌ها در نبود صاحبخانه اقدام به تخریب گاوصندوق و سرقت وجوه نقد و طلا و جواهرات داخل آن کرده بودند.

در ادامه رسیدگی به پرونده مشخص شد که متهمان در برخی از محل‌های سرقت و پس از ورود به منزل با تهدید سلاح سرد اقدام به سرقت کرده اند.

یکی از این شکات در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حدودأ دو ماه پیش ابتدا دو نفر تحت عنوان مأمور وارد خانه شده و پس از اطلاع از تنها بودن من، مرا با تهدید چاقو و قمه به داخل یکی از اتاق‌ها انداخته و اقدام به سرقت یک دستگاه تلویزیون LED، دو عدد تابلو فرش گران قیمت و مبلغ 5 میلیون و 700 هزار تومان وجه نقد کردند.

با توجه به افزایش تعداد محل‌های سرقت در منطقه حسن آباد و احتمال وقوع سرقت‌های مشابه، پرونده جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سرهنگ کارآگاه محمد اشراقی، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: با توجه به شناسایی تعدادی از محل‌‌های سرقت در محدوده «حسن آباد» و احتمال ارتکاب سرقت‌های مشابه در سایر مناطق تهران و همچنین سوابق متعدد متهمان و احتمال افزایش جرایم ارتکابی از سوی آنها، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر سه متهم از سوی مقام  قضایی صادر شده است.

از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند.

همچنین از شهروندان که از دیگر جرایم ارتکابی متهمان اطلاعاتی در اختیار دارند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات در این خصوص را از طریق شماره تماس 51055390 در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها