امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63878
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه شامگاه امشب در آخرین برنامه از اولین روز حضورش در استان کرمانشاه در شورای ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه شامگاه امشب در آخرین برنامه از اولین روز حضورش در استان کرمانشاه در شورای اداری این استان حاضر شد.

وی با اشاره به این نکته که وجه مشترک همه ما مسئولیت داشتن در نظام جمهوری اسلامی است، گفت: همه ما برای خدمت به مردم مسئولیت گرفته‌ایم و حداقل این است که به شاخصه‌های نظامی که در آن مشغول خدمت‌رسانی هستیم توجه داشته و عمل کنیم.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به این نکته که ما در یک نظام سیاسی خاص قبول مسئولیت کردیم و قبول اهداف آن بر ما واجب است،گفت:‌ همه ما به خاطر داریم که حضرت امام (ره)‌ به عنوان معمارانقلاب در زمانی که شعارهای انحرافی سر داده شد، گفتند که جمهوری اسلامی ایران، نه کلمه‌ای کمتر و نه بیشتر که نشان از تیزبینی ایشان در انتخاب این نام داشت.

آملی لاریجانی گفت: جمهوری اسلامی استوار بر ارکانی است که در قانون اساسی به این ارکان نظیر معنویت، عقیده و معنا اشاره شده و هر کدام از آنها ترسیم شده است.

وی افزود: در این نظام مسئولان مؤظف به ترویج ارزش‌های اخلاقی و انقلابی هستند و این نکته حائز اهمیت است که انقلاب ما براساس معنا، معنویت و دیانت است و به جرأت می‌توان گفت که ما چنین نظامی سراغ نداشته‌ایم و از این جهت نظام ما نظامی خاص به حساب می‌آید.

رئیس قوه قضاییه در تشریح خاص بودن نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: این نظام هم مردم‌سالار بوده و هم دینی، به این معنا که نظام ما بر آرای مردم و ارزش‌های الهی اتکا دارد.

آملی  لاریجانی تصریح کرد: همه مسئولان به نوعی در زمان انتخاب مسئولیت سوگند خورده‌اند و در سوگندشان مسئله اسلام، معنویت و ارزش‌های الهی تصریح شده و ما نباید این ارزش‌ها را فراموش کنیم و البته در مقام عمل هم به آنها توجه داشته باشیم.

وی گفت: البته متأسفانه در دورانی این مسائل و ارزش‌ها کم رنگ شد اما ما باید در پاسداری از این ارزش‌ها تلاش کنیم.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود به خدمت‌رسانی و برقراری عدالت اشاره کرد و گفت: همواره امام و رهبری معظم تذکر دادند که خدمت‌رسانی به مردم یک وظیفه الهی است و نباید مسئولان در عهده‌ گرفتن آن به دنبال جمع‌آوری اموال باشند.

آملی لاریجانی در بخش دیگر همچنین به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: اجرای این سیاست‌ها یک وظیفه عمومی است و رؤسای قوا هم در محضر ایشان همنوا قبول کرده‌‌اند که انجام وظیفه کنند و در اسرع وقت نحوه اجرای این سیاست‌ها را ترسیم کرده و مقدمات اجرای آن را فراهم کنند.

وی افزود:‌ آن چیزی که به عنوان انگیزه رهبری از ابلاغ این سیاست‌ها می‌توان نام برد اجرایی شدن آن بوده که به تبع آن برای مردم گشایش به همراه داشته و برای نظام باعث اقتدار می‌شود.

رئیس قوه قضاییه گفت: ما باید با استقلال و اتکا به نیروهای درونی اقتدار نظام را بالا ببریم و از این طریق به رفاه عمومی هم برسیم.

آملی لاریجانی تصریح کرد: سیاست واردات در غیر اموری که ضرورت دارد امری ناشایست است و در کنار آن باید به مسئله کارآفرینی، اشتغال و شفافیت اقتصاد توجه کرد.

وی گفت:‌ خوشحالیم که دولت جدید با شعار تدبیر و امید سر کار آمده و با اقتدار کار خودش را آغاز کرده است و امیدواریم این شعارها در مقام عمل هم اجرایی شده و همه در یک چارچوب معقول و منطقی به اهداف اصل انقلاب برسیم.

رئیس قوه قضاییه به یکی از بندهای سیاست‌های ابلاغ شده از سوی رهبری اشاره کرد و گفت: رسیدگی به امور مردم خصوصاً طبقات پایین جامعه وظیفه همه است به گونه‌ای که در بند اول سیاست‌ها نیز موضوع اقشار کم‌درآمد مورد توجه قرار گرفته است و باید مسئولان در هر سمتی که هستند خودشان را وقف خدمت‌ به مردم کنند.

آملی لاریجانی افزود: به طور قطع در جلسه مسئولان عالی قضایی که در استان کرمانشاه برگزار خواهد شد مشکلاتی که احساس شده مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت هرچند که برخی از آنها از عهده قوه قضاییه خارج است.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد که در جهت ایفای مصوبات سفر سال 90 مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه تلاش لازم را داشته باشد.

رئیس قوه قضاییه همچنین به غفلت در تجارت با کشور همسایه (عراق) اشاره کرد و گفت: آنچنان که باید در این زمینه فعالیت نکردیم که امیدواریم از این پس در این زمینه نیز با قدرت بیشتری عمل کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها