امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63890
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 63
حسن هانی‌زاده ، کارشناس مسائل خاورمیانه  امروز در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: عربستان ...

حسن هانی‌زاده ، کارشناس مسائل خاورمیانه  امروز در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: عربستان سعودی به عنوان کانون و خواستگاه تروریست‌ها در تمام نا‌امنی‌ها و بحران‌های منطقه نقش کاملا تخریبی ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: انفجار‌هایی که در مقابل سفارت ایران در بیروت و انفجار رایزنی جمهوری اسلامی ایران و چندین انفجار دیگر در لبنان همچنین اوضاع عراق و ناامنی‌های سوریه توسط عربستان شکل گرفته و رژیم آل سعود در گسترش موج تروریسم جهانی و منطقه‌ای نقش موثری دارد.

کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: از آنجایی که بندر بن سلطان رئیس دستگاه  اطلاعاتی عربستان به عنوان پدر تروریست‌های منطقه شناخته شده است لذا با سازماندهی گروه‌های تروریستی بعد از اینکه تروریست‌ها در سوریه با شکست مواجه شدند، هم اکنون به سمت گسترش موج تروریسم در منطقه خصوصاً علیه منافع ایران در پاکستان لبنان سوریه و عراق ایفای نقش می‌کند و این نشان می‌دهد که عربستان با چراغ سبز آمریکا این اعمال تروریستی را انجام می‌دهد.

هانی‌زاده افزود: دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران باید از طریق شورای امنیت سازمان ملل و نهادهای بین‌المللی علیه رژیم آل سعود طرح دعوی کند. همچنین ایران باید علیه این رژیم در شورای امنیت و سازمان ملل شکایت کرده و درخواست تشکیل جلسه شورای امنیت برای محکومیت  رژیم عربستان در خصوص تشدید انفجارها دهد زیرا با مدارک و مستندات قوی کاملا مشخص شده است که عربستان در این انفجارها دست داشته و لذا جمهوری اسلامی ایران باید در سازمان ملل موضوع را مطرح می‌کند و حتی موضوع قطع رابطه با رژیم آل سعود را در دستور کار خود قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: اساسا رژیم آل سعودی هیچگاه همخوانی و همسویی با جمهوری اسلامی ایران ندارد از این رو قطع ارتباط با رژیم آل سعود بسیار بهتر و سودمندتر از برقراری ارتباط با این رژیم است.

وی با بیان اینکه "رژیم عربستان در حال حاضر یک جبهه عبری – عربی را با شرکت رژیم صهیونیستی علیه ایران تشکیل داده است"، تصریح کرد: رژیم عربستان با 100 شبکه ماهواره‌ای و با گردش مالی سالانه 10 میلیارد دلار در حوزه رسانه‌ای سعی در جریان سازی علیه ایران دارد از این رو مقامات مسئول ایران باید سازوکارهای لازم در حوزه‌های سیاسی و رسانه‌ای در مقابله با رژیم آل سعود انتخاب کنند لذا به نظر می‌رسد رژیم آل سعود در حال حاضر به مراتب از رژیم صهیونیستی برای جهان اسلام و منطقه خطرناک‌تر است.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها