امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63894
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، دفتر همکاری و امنیت پایگاه نظامی آمریکا در فرودگاه «ماناس» قرقیزستان امروز سه‌شنبه در پی برگزاری ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، دفتر همکاری و امنیت پایگاه نظامی آمریکا در فرودگاه «ماناس» قرقیزستان امروز سه‌شنبه در پی برگزاری مراسمی رسمی تعطیل شد.

«پاملا اسپراتلن» سفیر آمریکا در این مراسم که با حضور مقامات رسمی 2 کشور از جمله تعدادی از اعضای مجلس و مقامات وزارت دفاع قرقیزستان برگزار شد، خبر تعطیل شدن این دفتر را اعلام کرد.

وی افزود: این دفتر متشکل از چهار بخش تقسیم کمک‌های انسان‌دوستانه، بخش رسمی روابط عمومی، بخش ‌روابط نظامیان آمریکایی با نظامیان قرقیز و همچنین بخش ارتباطات عمومی بود.

کارشناسان بسته شدن این دفتر را اقدامی در جهت اجرای درخواست دولت قرقیزستان برای تعطیل کردن این پایگاه نظامی در خاک این کشور می‌دانند.

این پایگاه به مدت بیش از یک دهه در اجاره نیروی هوایی ارتش آمریکاست.

پایگاه ماناس به عنوان بخشی از لجستیک پشتیبانی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در جنگ افغانستان است و در نزدیکی بیشکک قرار دارد.

بر اساس تصمیم دولت قرقیزستان حضور نیروهای نظامی ایالات متحده در پایگاه «ماناس» در 14 جولای 2014 پایان می‌یابد و قرقیزستان پس از 13 سال سایه حضور نظامیان آمریکایی را از خود دور خواهد دید.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها