امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۲۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63898
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست»، در واکنش به استعفای ناگهانی دولت موقت «حازم الببلاوی» تأکید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست»، در واکنش به استعفای ناگهانی دولت موقت «حازم الببلاوی» تأکید کرد که این اقدام در راستای مقدمه چینی برای حضور «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر در انتخابات ریاست جمهوری این کشور صورت گرفته است.

این در حالی است که روزنامه «واشنگتن تایمز» در گزارش دیگری تأکید کرده که استعفای دولت به دلیل ناتوانی در حل مشکلات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی کشور صورت گرفته است.

این روزنامه به نقل از «فواز جرجس» مدیر مرکز پژوهشی خاورمیانه در دانشگاه اقتصاد لندن گزارش داد که به زودی شاهد حضور السیسی در انتخابات خواهیم بود اما این مسأله مستلزم استعفای همه کابینه نبوده و به این ترتیب دلایل دیگری پشت پرده استعفای دولت وجود دارد.

جرجس ضمن پیش‌بینی پیروزی وزیر دفاع مصر در انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفت: اگر میزان مشارکت کمتر از میزان مشارکت در همه پرسی قانون اساسی باشد، با توجه به تعداد بالای جوانانی که به دلیل نارضایتی و اعتراض به دولت در زندان به سر می‌برند، مصر شاهد نارضایتی گسترده‌ای در میان جوانان این کشور خواهد بود.

روز گذشته دولت موقت مصدر اقدامی ناگهانی استعفا داد و «ابراهیم محلب» وزیر اسکان و توسعه عمرانی به عنوان نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها