امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63899
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، بر اساس اطلاعاتی که پلیس در اختیار رسانه‌ها قرار داده، عامل انتحاری که ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، بر اساس اطلاعاتی که پلیس در اختیار رسانه‌ها قرار داده، عامل انتحاری که کنسولگری ایران در پیشاور را هدف قرار داد ازبک یا چچنی بوده است.

پلیس پیشاور همچنین اعلام کرد که وی قصد داشت ساختمان کنسولگری را منهدم کند اما به علت نقص فنی در خودرو و عمل نکردن چاشنی بمب جاسازی شده در آن نتوانست موفق به این کار شود.

در همین حال، 2 سرنشین دیگر این ماشین تلاش کردند وارد کنسولگری ایران شوند اما به علت مقاومت محافظان یکی از آنها خود را نزدیک درب ورودی منفجر کرد.

در جلیقه‌های انتحاری به طور معمول از 8 کیلو مواد منفجره استفاده می‌شود اما جلیقه فرد انتحاری که خود را نزدیک کنسولگری ایران منفجر کرد حاوی 4 کیلو مواد منفجره بود.

همچنین پلیس اعلام کرد که یک گروه شبه‌نظامی به فرماندهی فردی به نام «مست گل» مسئولیت انفجار روز گذشته را بر عهده گرفته است.

این فرمانده طالبانی به دنبال درگیری با نیروهای هند و فرارش به منطقه‌ای در کشمیر در سال 1995 معروف شد.

او از سوی جماعت اسلامی تشویق شد که بعدها به دلیل نقض اصول سازمانی از او فاصله گرفتند.

این فرمانده 47 ساله در سال 2003 از یک عملیات کمین نیروهای پاکستانی در پیشاور جان سالم به در برد و از آن زمان تاکنون محل اختفای وی معلوم نیست.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها