امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63901
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس««هشام جابر» سرتیپ بازنشسته ارتش لبنان و رئیس مرکز مطالعات «الشرق الاوسط» در گفت‌وگو با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس««هشام جابر» سرتیپ بازنشسته ارتش لبنان و رئیس مرکز مطالعات «الشرق الاوسط» در گفت‌وگو با خبرگزاری «الشرق الجدید» به روایت‌های متناقض درباره حمله به مناطق کوهستانی شرق لبنان توسط رژیم صهیونیستی پرداخت و گفت: برخی‌ رسانه‌ها از حمله اسرائیل به مناطق واقع در شرق «جنطاء» لبنان سخن گفتند. این در حالی است که این مناطق جزء خاک سوریه است. برخی دیگر از هدف قرار گرفتن منطقه «النبی شیت» سخن گفتند که این منطقه در خاک لبنان واقع است. در مقابل برخی رسانه‌ها از بمباران موشک‌های حزب الله سخن گفتند و معتقدم که این اطلاعات نیز نادرست است، زیرا حزب الله پایگاه‌هایی در آن منطقه ندارد.

وی افزود: برخی گزارش‌ها از امکان اقدام دولت عبری(اسرائیل) در هدف قرار دادن هر کاروانی که ممکن است بار اسلحه را از سوریه به (سمت مقرهای) حزب الله در لبنان منتقل می‌کند، سخن گفتند.
 
وی با بیان اینکه اسرائیل حمایت‌هایش از مجموعه‌های مسلح را مخفی نمی‌کند، گفت: دلیل این ادعا نیز بازدید نخست وزیر اسرائیل از مجروحان گروه‌های مسلح فعال در سوریه است که در رسانه‌ها منعکس شد.

جابر با بیان اینکه "معتقد نیستم که اسرائیل به صورت مستقیم وارد بحران سوریه شده باشد"، افزود:‌ اسرائیل هیچ مصلحتی در ورود به این بحران ندارد زیرا از اینکه ببیند سوریه بدون دخالتش ویران می‌شود، خرسند است.

وی با بیان اینکه اسرائیل هیچ بیانیه رسمی درباره دو حمله هوایی علیه لبنان و همچنین حزب الله صادر نکرده است،‌ یادآور شد که این اطلاعات توسط منابع امنیتی اسرائیل مطرح شده‌اند.

رئیس مرکز مطالعات «الشرق الاوسط» لبنان در پایان تاکید کرد که اسرائیل کمک‌های اطلاعاتی و لجستیکی به گروه‌های مسلح تقدیم می‌کند. گروه‌هایی مسلحی که به منظور مبارزه عیله نظام سوریه در اردن آموزش می‌بینند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها