امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63909
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری فارس، تلویزیون «المیادین» لحظاتی پیش به نقل از خبرنگار خود در بغداد از تیراندازی به سوی سفارت کشورمان در بغداد خبر داد و تاکید کرد ...

به گزارش خبرگزاری فارس، تلویزیون «المیادین» لحظاتی پیش به نقل از خبرنگار خود در بغداد از تیراندازی به سوی سفارت کشورمان در بغداد خبر داد و تاکید کرد که یکی از نگهبانان آن در جریان این تیراندازی زخمی شده است.

بر اساس گزارش ال بی سی نیوز لبنان، راههای منتهی به محل این سفارتخانه بسته شده است.

در همین پایگاه خبری «العاجل عراق» از کشته شدن یکی از نگهبانان سفارت کشورمان بر اثر تیراندازی تک تیرانداز در منطقه «الصالحیة» واقع در مناطق نزدیک به منطقه «خضراء» بغداد خبر داد.

تلویزیون «الجدید» لبنان با پخش خبر تیراندازی در نزدیکی سفارت ایران در بغداد، از قطع شدن راه‌های منتهی به این مقر دیپلماتیک در بغداد سخن گفت.

این شبکه تلویزیونی با بیان اینکه یک منبع امنیتی این حادثه را عملیات انتحاری توسط یکی از عناصر نگهبان سفارت خواند، افزود: یکی از کارکنان سفارت ایران در بغداد به خبرگزاری فرانسه گفت که تیراندازی مقر سفارت را هدف قرار داده و در جریان آن یک تن از نگهبانان را زخمی کرد.

«علی نراقی» سخنگوی سفارت ایران در بغداد این موضوع را رد کرد و گفت: ماجرای تیراندازی هیچ ارتباطی به سفارت ندارد.

بر اساس این گزارش، یک منبع وزارت کشور عراق گفت: تیراندازی در نزدیکی ورودی سفارت رخ داد و مشخص شد که این تیراندازی ناشی از خودکشی یکی از سربازان یگان نظامی نگهبان سفارت است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از شاهدان عینی نوشت: نیروهای امنیتی عراق به محض آغاز تیراندازی به سرعت راه‌های منتهی به منطقه اطراف سفارت ایران در بغداد را بستند.

یکی از کارکنان سفارت ایران در بغداد نیز گفت: تیراندازی از یکی از ساختمان‌های مجاور ، مقر سفارت را هدف قرار داد. این امر به زخمی شدن یکی از نگهبانان سفارت منجر شد. در محل وقوع حادثه هیچ کسی در داخل سفارت حضور نداشت.

تداوم انفجارهای زنجیره ای در عراق

در همین حال تلویزیون العربیه از وقوع انفجاری مهیب در منطقه «الکراده» در مرکز بغداد خبر داد. شبکه خبری اسکای نیوز گزارش داد که در این انفجار 9 نفر کشته و 18نفر دیگر زخمی شدند.

خبرنگار المیادین نیز گزارش داد که صدای انفجار در خیابان ابونواس در نزدیکی دجله شنیده شده است.

از سوی دیگر در حمله خمپاره ای به یک بازار در منطقه «حله» در جنوب بغداد دست کم 20 نفر کشته شدند. برخی منابع نیز این تعداد را 15کشته و 19 زخمی اعلام کردند.

خبرنگار تلویزیون المیادین در بغداد همچنین از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در روستای «زرکوش» واقع در مناطق شمالی «بعقوبه» مرکز استان «دیاله» خبر داد.

در جریان انفجار این خودروی بمب گذاری شده سه تن کشته و 12 نفر دیگر زخمی شدند.

در دو انفجار همزمانی که منطقه «عین التمر» واقع در غرب کربلا را لرزاند، چهار سرباز کشته شده و هفت تن دیگر زخمی شدند.

تلویزیون «اسکای نیوز» عربی نیز اعلام کرد که شمار قربانیان انفجار «کراده» بغداد به 5 کشته و 28 زخمی افزایش یافت.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها