امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63943
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 47
حسین بهبودی مدیر امور مؤسسات و استان‌های سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌‎های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با ...

حسین بهبودی مدیر امور مؤسسات و استان‌های سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌‎های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت تشکیل مؤسسه قرآنی در هر منطقه اظهار داشت: مؤسسات قرآنی همچون بوستان‌هایی هستند که باعث پاکیزگی هوا و طراوت فضا می‌شود بر همین اساس باید به مؤسسات قرآنی که برای تربیت فعالان قرآنی اهتمام می‌ورزند، توجه شود.

وی با بیان اینکه وجود مؤسسه قرآنی در هر منطقه باعث افزایش ضریب ایمنی برای اهالی محل می‌شود، گفت: اگر در هر منطقه و خیابانی یک مؤسسه قرآنی وجود داشته باشد به طور حتم آسیب‌های اعتقادی و معنوی به حداقل می‌رسد بنابراین باید تمامی مردم همراه با مسئولان برای داشتن جامعه‌ای قرآنی تلاش کنند چرا که تحقق این امر تنها با حمایت‌های دولتی امکان‌پذیر نیست.

مدیر امور مؤسسات و استان‌های سازمان دارالقرآن افزود: بودجه و توانایی دولت برای امور قرآنی در حدی نیست که بتواند در تمامی مناطق و محلات شهرها پایگاه قرآنی مستمری ایجاد کند بنابراین توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی و ارزش‌های انقلابی تنها با تمسک به بخش مردمی که در قالب تشکل‌های قرآنی و مردمی است، محقق می‌شود.

صدور مجوز 286 مؤسسه قرآنی در یک سال

بهبودی درباره مجوز مؤسسات قرآنی که از سوی سازمان دارالقرآن در سال جاری صادر شده است، تصریح کرد: امسال تا این لحظه مجوز فعالیت 286 مؤسسه قرآنی صادر شده است که از این تعداد استان مازندران با 56 مؤسسه، استان خوزستان با 54 مؤسسه و همچنین استان تهران با 49 مؤسسه در صدر مجوزهای سازمان دارالقرآن برای فعالیت‌های قرآنی هستند.

وی با اشاره به روند صدور مجوز مؤسسات قرآنی در سازمان دارالقرآن گفت: افرادی که می‌خواهند برای تأسیس مؤسسه مجوز بگیرند باید از طریق سایت تلاوت سازمان دارالقرآن به صورت اینترنتی اقدام کنند و پس از ارسال مدارک مورد نیاز در سایت و بررسی‌های کارشناسان، وارد مراحل بعدی خواهند شد.

مدیر امور مؤسسات و استان‌های سازمان دارالقرآن مهم‌ترین مزیت درخواست اینترنتی برای اخذ مجوز را کاهش تخلف و تأخیر در پیگیری دانست و افزود: از زمانی که افراد درخواست خود را در سامانه ثبت‌ می‌کنند تمامی مراحل قابل مشاهده است بنابراین افراد بهتر در جریان پیگیری پرونده فعالیت خود قرار خواهند گرفت.

بهبودی در پایان اظهار امیدواری کرد که مؤسسات مردمی و قرآنی با فعالیت بیشتر در زمینه تربیت نخبگان قرآنی بتوانند جامعه را به سوی پیشرفت سوق دهند تا سهمی در ارتقای امور فرهنگی و به ویژه قرآنی داشته باشند.
انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها