امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63950
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، موحدنیا با اعلام این خبر و درباره اجرای دو اثر منتشر نشده پرویز مشکاتیان گفت: ««ققنوس» و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، موحدنیا با اعلام این خبر و درباره اجرای دو اثر منتشر نشده پرویز مشکاتیان گفت: ««ققنوس» و «پنهان چو دل» از آخرین ساخته های استاد پرویز مشکاتیان بودند که فقط یکبار در سالن وزارت کشور، توسط استاد مشکاتیان کنسرت داده شد و متأسفانه هیچگونه ضبط استودیویی یا کنسرتی از آن در بازار موسیقی نیست! و علاقه مندان زیادی فقط وصف این دو اثر به ویژه «ققنوس» را شنیده اند، غیر از مردم، بسیاری از اهالی هنر هم این اثر را نشنیده اند، به سهم خودم سعی دارم «ققنوس» را به گوش آنانی که نشنیده اند، برسانم. چون پیامی بسیار زیبا و عمیق در آن است که عجیب جای تأمل دارد. به نظر من این اثر یکی از شاهکارهای اجتماعی پرویزمشکاتیان است.»

وی افزود: «از آثارم «سودای وطن»، «گلگشت»، «نسیم بهار»، «رقص و سماع»، «آمد بهار»، «شوریده» و «مست و دیوانه» با اشعاری از مولانا و سعدی و از آثار منتشر نشده ی پرویز مشکاتیان «ققنوس» و«پنهان چو دل» در قالب سلسله کنسرتهایی در شهرهای مختلف ایران اجرا خواهند شد که اولین اجرا در دانشکده موسیقی دانشگاه گیلان خواهد بود.»

در این کنسرت، محسن شیرازی (خواننده)، حبیب فتحی (تار)، مرتضی نیکزاد (تار)، پارسا جعفری (بم تار)، فرزاد محمدنژاد (عود)، عرفان حسینی (کمانچه)، جواد اسدپور (کمانچه)، سعدی صادقی (کمانچه) مرتضی سیفی پاشا (نی)، میلاد ولیزاده (تمبک) و عباس ولایی ( دف و دایره) در کنار محمد موحدنیا (نوازنده سنتور، آهنگساز و سرپرست گروه) به روی صحنه خواهند رفت.

اوایل سال آینده، کنسرت های محمد موحدنیا در شهرهای اصفهان، شیراز، مازندران، گلستان و تهران برگزار خواهد شد. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها