امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63961
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،،«دیدیه ریندز» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک و «جولیو هاز» سفیر سوئیس در تهران از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،،«دیدیه ریندز» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک و «جولیو هاز» سفیر سوئیس در تهران از نمایشگاه "سیری در هنر معاصر ایران" بازدید و با احسان آقایی رئیس این موزه دیدار وگفت و گو کردند.

در این دیدار احسان آقایی رئیس موزه به توضیح آثار نمایش در آمده در این نمایشگاه برای وزیر امور خارجه بلژیک پرداخت.
 
«دیدیه ریندز» نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد شرایط جدیدی که در مناسبات سیاسی ایجاد شده، منجر به توسعه روابط فرهنگی و هنری دو کشور شود.

وی همچنین ضمن تجلیل از مجموعه «زروان» اثر ایرج اسکندری، جدال «خیر و شر» در این اثر را ستود و از رنگ آمیزی مبتنی بر احساس در آثار کاظم چلیپا به نیکی یاد کرد.

در پایان این دیدار دو ساعته احسان آقایی تعدادی از کاتالوگ های چاپ شده در این موزه را به «دیدیه ریندز» اهداء کرد و او نیز کتابی از معماری تاریخی بلژیک را به آقایی اهداء کرد.     

«جولیو هاز» سفیر سوئیس نیز ضمن دیدار از" نمایشگاه سیری در هنر معاصر ایران"، با رییس موزه دیدار کرد.

در این دیدار ضمن گفت وگو  در خصوص فعالیت های هنری مشترک، احسان آقایی مشکلات و موانع ایجاد شده در خصوص بیمه آثار هنری را از موانع برپایی نمایشگاه های مشترک دانست.

جولیو هاز نیز ضمن ابراز تأسف از مشکلات ایجاد شده اظهار داشت دولت سوئیس به شدت به دنبال رفع تحریم ها علیه ایران است و ابراز امیدواری کرد بزودی این مشکلات مرتفع و فعالیت های هنری مشترک از سرگرفته شود.

در پایان این دیدار نیز، آقایی تعدادی از کاتالوگ های منتشر شده توسط موزه را به آقای هاز اهداء کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها