امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63962
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم جشن نخستین سالگرد تاسیس حوزه هنری کودک و نوجوان صبح امروز سه‌شنبه ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم جشن نخستین سالگرد تاسیس حوزه هنری کودک و نوجوان صبح امروز سه‌شنبه 6 اسفندماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنرهای انقلاب اسلامی و محمد سرشار رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان در تالار مهر برگزار شد.

بر اساس این گزارش، حجت الاسلام و المسلمین خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این مراسم پرداختن به حوزه کودک و نوجوان را به صورت تخصصی از جمله از آرزوهای خود به نام برد و اظهار داشت: گزارشی که از فعالیت‌های یکساله حوزه هنری ارائه شده نشان می‌دهد که بخشی از ارزوهای ما محقق شده است امیدوارم بتوانیم در این مسیر موثرتر ، قدرتمندتر و با جغرافیایی توسعه یافته تری حرکت کنیم. اگر مقام معظم رهبری در دیدار با شورای عالی انقلاب فرهنگی از سینما ، انیمیشن، تولید بازی‌های متنوع، فعالیت در حوزه ادبیات و غیره برای مخاطب کودک و نوجوان سخن می‌گویند حوزه هنری خود را مخاطب اصلی سخنان رهبر انقلاب می‌پندارد . ما ادعای بی‌نقصی در کارها نداریم اما آرزو می‌کنیم از نقص‌ها کاسته و بر موافقیت‌ها بیفزایم.

این مقام مسئول در سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه ضمن بیان اینکه باید در نشستی اختصاصی تولید مجموع شکرستان را از ابتدا تا به امروز بیان کنیم و بررسی نکاتی مانند اینکه این مجموعه از چه زمانی آغاز شد چه افرادی در این زمینه کار کردند چرا نسبت به آن اقبال عمومی شد صدا و سیما چه نقشی داشت و تا چه اندازه این مجموعه سریالی بر مخاطبان تاثیر گذاشته بپردازیم، بیان کرد: باید بررسی کنیم در پس تولید سریال چه کارهایی انجام شده و چه کارهایی انجام نشده و لازم است در آینده به آن توجه شود.

خاموشی در ادامه به سبک زندگی هم اشارتی کرد و تاکید کرد: ما میراثی عظیم به نام انقلاب اسلامی داریم، نسل‌های امروز با دژخیمی‌ به نام نظام سلطه برخورد دارند کودکی که هنوز به دنیا نیامده به شهادت می‌رسد، ملتی که از این موضوع دفاع می‌کند در حقیقت از یک میراث معنوی دفاع می‌کند . ما باید این میراث را حفظ کرده و برای نشر آن به دیگران کمک کنیم.

به گفته رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، میراثی به نام دفاع مقدس داریم که میراثی بسیار بلند است خاطرات بسیاری از حضور نوجوانان در جبهه‌ها وجود دارد که هریک درسی برای ما به همراه دارد و نشان می‌دهد میراث دفاع مقدس ما یک میراث عادی نیست؛ اگر طرف مقابل ما می‌خواست از جنگ هشت ساله به تولیدات فرهنگی بپردازد تا امروز انجام می‌داد اما انجام نشده چرا که این دفاع بود که ارزش داشت و این دفاع است که ارزش تقدیس دارد ما باید مسئولیت پذیری تدوین انقلاب اسلامی و آرمان‌های انقلاب را بر عهده بگیریم. کسانی باید مانند «امیرحسین» فردی این میراث را به نسل‌های بعدی برساند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه داستان نویسی تخیلی چندان بد نیست، عنوان کرد: به داستان نویسی تخیلی نیاز نداریم، ملت‌هایی که اسطوره ندارند به داستان‌های تخیلی روی می‌آورند. ما اسطوره‌های خود را باید در داستان‌ها بیان کنیم اسطوره‌هایی مانند شهید کاظمی. در جنگ جهانی میلیون‌ها انسان کشته شدند برای نمونه در روسیه در یک محیط 150 کیلومتری 5 میلیون نفر کشته شده‌اند اما بررسی آمار نشان می‌دهد که از ابتدای پیروزی انقلاب تا امروز تعداد شهدای ما نزدیک به 300 هزار نفر است این معنایش این است که روحانیون ما ،فرماندهان ما و پدران ما ابتدا جلو رفتند و بعد رزمنده‌ها به دنبال آنها رفته‌اند که اگر این چنین نبود و بیگدار به آب می‌زدیم تعداد شهدای جنگ ما امروز بیشتر بود.

وی گفت: امروز حوزه هنری کودک و نوجوان باید این رسالت را به زبان کودکانه بیان کند چرا که ما ظرفیت عظیمی در مخاطبین کودک و نوجوان داریم آمار شهدای دفاع مقدس نشان می‌دهد که تعداد شهدای نوجوان ما بسیار زیاد است.

رئیس سازمان تبلیغات همچنین با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در حوزه مخاطب کودک و نوجوان به رونق امور اشاره و افزود: حوزه هنری لازم است کیفیت و کمیت کارهایش را با رونق بیشتری دنبال کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها